Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Hastanesinde Tedavi Seçenekleri Neler?

Tarih15 Haziran 2019 08:56

Diş Hastanesinde Tedavi Seçenekleri Neler?

Randevulu sistemle çalışan diş hastanesi departmanları telefon ya da internet üzerinden hizmet vermektedir. En yakın tarihe verilen randevularda ön muayene sonrası tedavilere başlanmaktadır. Bu tedavilerin başında diş beyazlatma geliyor. Bunun dışında hem genel ağız sağlığını hem de estetiği ilgilendiren diğer tüm tedavi türleri de ana seçenekleri oluşturuyor. Alanında uzman doktorların gözetiminde yapılan tedavilerde teknoloji destekli birçok cihaz da kullanılmaktadır.

 

 İlk Seçenek: İmplant Tedavisi

 

Tekli ve çoklu diş eksikliğinde implant tedavisi yaptırılabilir. Seans süreleri ve sayılarını belirleyen en önemli unsur kaç dişin eksik olduğudur. Dişlerinde enfeksiyon olan hastaların ise öncelikli olarak enfeksiyonları temizlenmektedir. Tamamen kalıcı bir tedavi yöntemi olan implant tedavisi her bütçeye uygun fiyatları nedeniyle de tercih sebebi olarak görülüyor.

 

Çene kemiğine takılan implantların herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hesaplı olduğu kadar güvenlidir ve kalıcı çözümler sunar. Tek diş tedavilerinde ortalama süre 1 haftadır. Çoklu diş eksikliğinde ise bu süre 1 aya kadar uzanabilir. Tedavi süresince lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir acı hissetmez. Ancak tedavi bitiminde meydana gelebilecek ağrılar için doktorlar ağrı kesici yazabilir. Bu ilaçlar düzenli aralıklarla kullanılmalıdır. Herhangi bir şikayet durumunda tedaviyi gerçekleştiren uzman doktora görünülebilir ve ücretsiz danışmanlık hizmeti alınabilir.

 

 Diş Beyazlatma Tedavisi

Birçok nedenden dolayı dişlerde sararma meydana gelebilmektedir. Çay, kahve ve sigara alışkanlıkları dişlerin çok daha hızlı bir şekilde sararmasında önemli rol oynar. Aynı zamanda genetik nedenlerden dolayı dişlerde sararma bulgularına rastlanmaktadır. Doktorlar öncelikli olarak dişlerin sararma nedenini inceler ve buna göre bir tedavi programı düzenler. Akabinde diş beyazlatma tedavisi tek bir seansta tamamlanır. Uygulamalardan sonra dişler kalıcı olarak beyazlar. Aynı zamanda çok daha sağlıklı görünür.

 

 

 Zirkonyum Tedavileri

 

Hastalar diş hastanesi numaralarını arayarak zirkonyum tedavisi kapsamında da randevu alabilirler. Bu diş kaplamalarının toplamda iki çeşidi bulunmaktadır. Metal destekli olan modelleri çok daha kalıcı ve dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir. Ancak çok daha uygun fiyatlı olan metal desteksiz zirkonyum diş kaplamaları da hastaların şikayetlerini büyük oranda azaltmaktadır. Özellikle vakti az olan hastalar bu hızlı tedavi yönteminin tüm avantajlarından faydalanabilir. Söz konusu kaplamaların ışık geçirgenliği oldukça fazladır. Dişlerinde renkli lekeler çıkaran herkes dişlerini zirkonyum ile kaplatabilir. Ek olarak protezlerinde sorun yaşayanlar ve yapısı bozulmuş dişlere sahip olan kişiler için de uygun bir tedavi yöntemidir.

 

 Son Seçenekler: Diş Teli

 

Hastanelerde hem çocuklara hem de yetişkinlere özel diş teli seçenekleri mevcuttur. Birçok farklı çeşini bulunan diş telleri geçici olarak takılmakta ve yapısal bozuklukları tamamen düzeltmektedir. En çok bilinen ve uygulanan diş teli türü metal braketlerdir. Aynı zamanda estetik görünümüne önem veren hastalar için tamamen şeffaf ve görünmez olan modeller de mevcuttur. Diğer seçenekler arasında lingual braketler yer alıyor.

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Yasmin dedi ki:

  Merhabalar benim aralıklı diş problemim var daha önce iki kez kompozit denilen işlemle kapattırdım fakat zamanla hem renginde solma oldu hem de aşınma oldu ben lamine işlemini yaptırmak istiyorum ön iki dır için bende bruksizm rahatsızlığı var bu lamine için bir engel teşkil eder mi ?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Yasmin Hanım,
   Kompozit dolgu materyalı yıllar içinde renk aldığından dolayı maalesef en etkili çözüm olarak diş yapısı uygun olması durumunda ips Emax Lamine diş öneriyoruz. Ön Dişleriniz alt dişleriniz ile temas etmiyorsa büyük olasılıkla problem olmayacağını söyleyebilirim, Fakat net bir bilgi verebilmemiz için klinik muayene gerekmektedir. Muayenemiz ve panoramik röntgen çekimimiz ücretsizdir, dilerseniz 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp