Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Zirkonyum Kaplama

09.04.2019
31
Zirkonyum Kaplama

ZİRKONYUM KAPLAMA

Zirkonyum kaplama, estetik ve doğal bir görünüme sahip olan, hastada herhangi bir alerjiye sebep olmayan beyaz renkli bir alaşımdır. Zirkonyum her geçen gün daha çok tercih edilen bir kaplama çeşididir. Ön dişlerdeki doğal görüntüsü ve arka dişlerde de sağlamlık ve dayanıklılık açısından beklentileri karşılamaktadır.

ZİRKONYUM KAPLAMANIN KULLANILDIĞI DURUMLAR

  • Estetik amaçlı olarak tercih edilebilir,
  • Renk değişimi yaşamış ve beyazlatma işlemiyle istenilen sonuca ulaşılamamış dişlerde kullanılır,
  • Kalıtsal olarak oluşan koyu renkli dişlerde,
  • Dişlerde meydana gelen şekil ve duruş bozukluklarının olduğu durumlarda kullanılır,
  • Ağzın arka kısmında bulunan dişler için köprü yapılması gereken durumlarda
  • Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen hastalarda kullanım için zirkonyum kaplama tercih edilir.

Zirkonyum kaplamanın ne kadar bu kadar çok tercih edildiğine bakacak olursak; hastalar kaplama yaptırırken özellikle doğal görünen bir sonuca ulaşmak isterler. Başarılı ve doğal sonuçlar alınabilecek kaplamalar vardır, fakat zirkonyum bu kaplamalar arasında maliyet olarak en uygun olandır ve ışığı geçirmesi sayesinde doğal dişe en yakın sonucu verir. Ayrıca dayanıklı bir materyal olduğu için uzun ömürlü bir kullanım süresi sağlar. Bir başka tercih sebebi ise; kaplamalar, genellikle ağızda bir metal tat bırakır ve diş etlerinde alerjilere sebebiyet verebilir. Zirkonyum kaplamada bu ve bunun gibi sonuçlarla karşılaşılmaz. Yapılmış olan testlerde zirkonyumun alerjik bir reaksiyona ya da diş eti çekilmelerine sebep olmadığı ortaya konulmuştur. Dişlerde sararmalara neden olan çay, kahve gibi içecekler zirkonyum kaplamalarınızın renk değişimlerine sebep olmaz. Zirkonyum kaygan ve pürüzsüz porselen bir materyal olduğu gibi plak tutmaz ve renk değiştirmez. Başlangıçta kaplama için seçtiğiniz diş rengi, kaplamalarınızı kullandığınız süre boyunca ilk günkü renginde kalacaktır.

ZİRKONYUM KAPLAMALARIN UYGULANIŞ AŞAMALARI

  • Dişler kaplama için uygun ölçüye getirilmek adına küçültülür,
  • Küçültme işleminin ardından kapmalar için hassas bir ölçü alınır,
  • Ardından dişe uygun olan renkte zirkonyum kaplamalar laboratuvar ortamında oluşturulur,
  • Kaplamalar dişe uygun bir hale getirildiğinde özel bir yapıştırıcı sayesinde yapıştırılır. Sonuç olarak kendi dişlerinizden ayıramayacağınız kaplamalara sahip olursunuz.

Zirkonyum kaplamalarınız yapıştırılıp, tedavi sürecini tamamladığınızda iyi bir bakım ile çok uzun yıllar kaplamalarınızı kullanabilirsiniz. Bu kapmaların değişmesi gerektiğinde yapılacak işlem ise acısız ve ağrısız olacaktır. Kaplamalar takıldıktan sonra sıcak-soğuk hassasiyeti yaşamaz, gündelik yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Zirkonyum kaplama yaptırmak için 18 yaşını beklemek daha doğru olacaktır. Çünkü 18 yaşına kadar çene gelişimi devam edeceği için kapmaların sık sık yenilenmesi gerekir. Yani diş eti hastalığı olan hastalarda, her yaştan hasta da zirkonyum kaplama yaptırabilir. 1 hafta gibi kısa bir sürede tedavi tamamlayıp, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer değiştirmek istediğiniz yerler var ise, doktor ve hastanın ortak kararı ile birkaç kez daha prova yapılıp, ardından tedavi süreci tamamlanabilir. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru zirkonyum kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz

 

Zirkonyum Kaplama
5 (100%) 2 Puan

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu