Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Lumineers Kaplama Nedir?

Dişlerindeki olumsuz görüntüden rahatsız olan ve estetik açıdan bu durumu sorunu gidermek isteyen bireyler diş hekimlerine başvurarak Lumineers Kaplama tedavisi için hizmet alabilirler. Lumineers diş kaplamaları metal içermediğinden, ince yapısı ve ışık geçirgenliği özellikleriyle dikkat çekmektedir. Doğal dişlerden ayırt edilemediği için insanların sıklıkla başvurduğu kaplama yöntemlerinden bir tanesidir. Makalemizi inceleyerek Lumineers Kaplama nasıl yapılır? Lumineers kaplama fiyatları gibi birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tarih25 Aralık 2021 15:14

Lumineers kaplama yöntemi, iğne kullanılmadan ve diş yüzeyinde herhangi bir aşındırma yapmadan gerçekleştirilmektedir. Dişlerin ön yüzeylerini çok ince bir restorasyon işlemi uygulandıktan sonra dişlere yerleştirilirler. Bu nedenle ön dişlerinde estetik açıdan sıkıntı olan ve bu durumdan rahatsız olan bireyler diş hekimlerine başvurarak bu kaplama tedavisi için hizmet alabilirler. Şekil bozukluklarını gidermesi ve estetik kaygıları ortadan kaldırmasının yanı sıra dişlerdeki renk problemlerini giderdiği için günümüzde sıklıkla başvurulmaktadır.

Lumineers diş nedirİlk olarak Amerika’da kullanılmaya başlayan Lumineers Kaplama, Lumineers markası tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yaygın olarak uygulanan bir kaplama çeşidi haline gelmiştir. İnsanlar bu kaplama tedavisine estetik kaygılarından kurtulmak ve inci gibi dişlere sahip olmak için başvurmaktadırlar. Yapılarının ince olması, ışık geçirgenliği, doğal diş rengine ve şekline uygun olduğu için sıklıkla tercih edilen kaplama çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kaplama tedavisinde genellikle başvurulan kaplama çeşitlerinden bir tanesi porselen kaplamalardır. Lumineers kaplamalar, porselen kaplamalara göre daha incedir. Ayrıca porselen kaplama tedavisinde dişlerin kesilmesi gerekir ve dişler daha küçük bir yüzeye dönüştürülür, bu kaplamla da bu durumlara gerek yoktur.

Lumineers Kaplam Kimlere Uygulanabilir?

Lumineers kaplama tedavisine diş estetiğinden memnun olmayan herkes başvurabilir. Ayrıca aşağıdaki problemlerle karşı karşıya olan bireylerde bu kaplamalar için diş hekimlerine başvurabilirler.

 • Diş boyutlarında problem olan bireyler
 • Diş rengi sorunları yaşayanlar
 • Dişlerinde kırık ya da çatlak olanlar
 • Dişler arasında boşluk olan bireyler
 • Dişlerinde şekil bozuklukları olanlar

Lumineers Kaplama Nasıl Yapılır?

Lumineers diş kaplamaLumineers kaplama tedavisinde dişler kaplama için uygunsa hiçbir aşındırma işlemi yapılmadan kaplamalar dişlere yerleştirilir. Ancak dişlerinizde kaplamaları engelleyecek çarpıklık ya da çeşitli durumlar söz konusuysa dişler çok az miktarlarda aşındırılmaktadır. Bu yöntemde kaplamlar dişlere yerleştirilirken hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmezsiniz. Yaklaşık olarak 3 hafta gibi bir süre süren yöntemde, diş hekimleri ilk seansta kaplama uygulanacak dişlerin ölçülerini alır. Daha sonra bu ölçüler doğrultusunda kaplamalar hazır hale getirilir. Kaplamalar hazır hale getirildikten sonra çeşitli yapıştırıcılar yardımıyla dişlere yerleştirilerek süreç tamamlanır.

İnsanlar ilerleyen süreçlerde Lumineers diş kaplamalarını değiştirmek istediklerinde ya da herhangi bir nedenden dolayı çıkartmak istediklerinde diş hekimlerine başvurarak kolaylıkla çıkarttırabilirler. Çıkarma işlemi esnasında da hiçbir ağrı ya da sızı hissetmezsiniz. Kaplamaları çıkardığınızda doğal dişlerinizi eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Lumineers Kaplama Avantajları

Diğer kaplama türlerine göre Lumineers diş kaplamalarının bazı avantajları vardır. Lumineers kaplama avantajları şu şekilde sıralanabilir.

 • Eğer kaplama yapılacak dişlerde çarpıklık yoksa ya da kaplama için uygunsa hiçbir şekilde aşındırma yapılmaz.
 • Dişlerde çarpıklık mevcutsa çok hafif bir aşındırma ile kaplamalar dişlere yerleştirilebilir.
 • Uygulama sırasında iğne kullanılmaz ve birey hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmez.
 • Birey ilerleyen süreçte kaplamaları çıkartmak istediğinde, diş hekimlerine başvurarak kolaylıkla çıkartabilir.

Lumineers Kaplama Fiyatları Ne Kadardır?

Lumineers kaplama fiyatları hakkında bilgi almak isteyen bireyler Akvadent Diş Polikliniği ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Çünkü bu kaplamların fiyatları hesaplanırken birçok farklı faktör göz önüne alınmaktadır ve bu durumda fiyatların değişiklik göstermesine yol açacaktır. Bu nedenle internetten ya da çevrenizdeki insanlardan öğrendiğiniz kaplama fiyatları sizleri yanıltabilir.

 

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp