Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Lamine Diş Beylikdüzü

Tarih3 Eylül 2019 13:26

Lamine Diş Kaplama Beylikdüzü

Diş estetiğinin son zamanlardaki en popüler uygulamalarından biri olan Lamine Diş Kaplama, uzmanıtarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Lamine Porselen Diş Kaplama; Lamine Diş,Lamine Kaplama, Yaprak Porselen, Lamine Diş Kaplama olarak da bilinmektedir. Dişlerin yüzeyini hafifçe aşındırılarak ölçüsü alınıp laboratuvarda hazırlanır. Bazı durumlarda müdahaleye bile gerek kalmadan, sadece dişin ölçüsü alınıp yapıldığı da olmaktadır.

Diğer uygulamalara nazaran diş üzerinde en az değişikliği yaparak mükemmel görselliğin yakalanabildiği lamine diş kaplamalar, Beylikdüzü’nün en çok tercih edilen kliniği olan AkvaDent’te uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Lamine Diş Çalışmaları

Gülüş estetiği hastanın yüz ve dudağı ile uyumlu renk ve formdaki düzgün dizilmiş dişlerin sağlıklı diş etlerini yansıtmasıyla dikkat çeker. Hollywood Smile olarak da adlandırılır.

Güzel bir gülüş estetiği insanların günlük, iş ve sosyal yaşamlarında kendilerine güvenmelerini sağlayan en önemli etkenlerden biridir.

Günümüzde Laminate Veneer çalışmaları hastanın fotoğrafı üzerinden dijital yöntemlerden destek alarak kişiye özel tasarlanmaktadır.

Laminate Veneer uygulamaları direkt klinik ortamında çalışılabildiği gibi klinik ve laboratuvar çalışmalarının birlikte yürütüldüğü indirekt uygulamaları da kapsamaktadır. Klinik ortamında direkt uygulamalar Kompozit Laminate kaplama Restorasyonları olarak adlandırılır. Bu çalışmada kompozit dolgu maddelerinden faydalanılır. Klinik çalışma ile birlikte yürütülen laboratuvar çalışmaları indirekt uygulamalar olup Porselen Laminate Veneer Kuron Protezi şeklinde çalışılabilir.

Bu çalışmalar teknik hassasiyet gerektiren maliyetli çalışmalardır.

Lamine kaplama çalışmaları;

 • Diş renkleşmelerinde,

 • Diastemaların varlığında,

 • Fazla madde kaybı olmayan eski restorasyonların varlığında,

 • Ön bölge diş estetiğinin renk ve uyumunun sağlanması amacı ile yapılabilir.

Ağız hijyeninin zayıf olduğu, kapanışın sorunlu olduğu, diş minesinin yeterli özellikte olmadığı, diastamaların çok geniş olduğu ve yüksek çürük riski bulunan hastalarda uygulanmaz.

Kompozit Lamine kaplama Restorasyonlarda ve Porselen Laminate Veneer Kuron Protezinin klinik hazırlık aşamasında diş yüzeyinden yaklaşık 1 mm kaldırılarak aşındırılmış yüzey ince bir kompozit dolgu materyali veya yaprak şeklinde ince bir porselen kuron protezi ile tamamlanarak estetik gülüş sağlanmış olur.

Lamine Diş Kaplama Fiyatları 2019

Diş estetiği uygulamaları kişiden kişiye değişeceği için fiyatlarını da kişiye özel belirlemek gerekmektedir. Size özel fiyat alabilmek için bizi ziyaret etmeniz ve ücretsiz muayene olmanız veya aşağıdaki yöntemlerden birine tıklayarak bizimle şimdi iletişime geçmeniz gerekmektedir (ağız resminizi veya röntgeninizi de gönderebilirsiniz).

Lamine Diş Beylikdüzü

. . .

Estetiğe önem verenler, dişlerinin sürekli olarak beyaz ve düz durmasını isterler. Günümüzün gelişmiş tıp teknolojisi sayesinde istenen bu özelliklere sahip dişlere sahip olunabilmektedir. Lamine diş olarak bilinen uygulama, dişin ön yüzeyinin hafif şekilde aşındırılarak porselen ile kaplanmasına denmektedir.

Oldukça ince bir tabaka haline işlenen lamine diş, estetik görünüme ulaşmak isteyen kişilerin, ana dişlerini kaybetmeden isteklerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. Son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen bu yöntem konusunda İstanbul lamine hizmetleri veren poliklinik uzmanlarımız, hassas çalışmalarıyla hastalarımızın sonuçlarından memnun kalmalarını sağlamaktadır.

Lamine diş nasıl yapılır?

Lamine diş, ince tabaka porselen ile yapılır ve hastanın dişinin ön yüzeyi çok hafif bir şekilde aşındırılarak uygulanır. Laminenin yüksek ışık geçirgenlik özelliğine sahip olması sayesinde, orijinal diş rengine çok yakın olması sağlanır. Aşındırmanın yapılmasının nedeni laminenin rahat oturtulması amacı ile olup dişlerin küçültülmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Sigara, çay ve kahve içiminden dolayı dişlerin sararması durumunda daha sık kullanılan bu tedavi sayesinde, bu tip alışkanlığı olan kişiler için dişlerinin temiz kalmasını sağlayan bir tekniktir.

Lamine diş özellikleri

 • Sigara, çay ve kahve alışkanlığı olan kişilere uygulandığında bir daha sararma veya diş renginin değişmesi gibi durumlar söz konusu olmaz,
 • Estetik görünümü ile dişlerin son derece güzel görünmesini sağlar,
 • Dişlerin doğal formunu bozmadan estetik bir güzellik sağlar,
 • Diş taşı, sigara lekesi, çay ve kahve lekesi gibi durumların oluşmasını engeller,
 • Yapıştırma işleminde kullanılan medikal yapıştırıcılar son derece kuvvetli olduğu için zamanla lamine dişin düşme gibi durumu söz konusu olmaz.

Lamine dişin ömrü ne kadardır?

Ağız ve diş hastalıklarının oluşmasındaki en büyük nedenler, temizliğe dikkat edilmemesidir. Lamine diş ömrünü uzatmak isteyenlerin bu konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Tırnak yeme, sert cisimleri diş ile kırma gibi durumlardan uzak kalındığında ve gerekli bakım ve temizlik işlemlerinin yapılması durumunda, lamine diş ömrü uzamaktadır.

Lamine diş kimler yaptırabilir?

 • Dişlerinin formundan memnun olmayan ve daha iyi bir forma sahip olmak isteyenler,
 • Diş hekimlerinin önerileri doğrultusunda, gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler,
 • Dişleri arasında boşluk bulunanlar.
 • Ön dişlerde meydana gelen kırılma ve aşınma durumlarında,
 • Ortodondik tedavilerde, alternatif veya tamamlayıcı olarak kullanılır,
 • Diş yapısında genetik bir bozukluğun görüldüğü durumlarda,
 • Eğri diş yapısına sahip olan hastalarda,
 • Çay, kahve ve sigara kullanımından dolayı dişlerde meydana gelen sararma ve renk değişikliği durumunda lamine diş kullanılmaktadır.

Akvadent ile en iyisine sahip olun!

Ağız ve diş hastalıkları konusunda uzman kadromuz ile hizmet verdiğimiz poliklinikliğimiz, uzun zamanların deneyim ve uzmanlığına sahiptir. Beylikdüzü lamine diş uygulama hizmetlerinde bilinen ve tercih edilen poliklinikliğimizi arayarak lamine hakkında detaylı bilgi alabilir, fiyat bilgisine ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Beylikdüzü Diş

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp