Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Küretaj Diş Taşı Temizliği

05.02.2019
272
Küretaj Diş Taşı Temizliği

Küretaj (Diş Taşı Temizliği)

Ağız ve diş sağlığı problemleri arasında en çok görülen sorunlardan biri de diş taşıdır. Diş taşı, ağız ve diş bakımına son derece önem veren insanlarda bile meydana gelebilmektedir. Tüketilen yiyecek ve içeceklerde bulunan bakteriler, ağız ve dişlerde bulabildikleri en ufak bir açıkta bulaşarak dişlere yapışırlar. “Plak” adı verilen bu diş taşları, ilerleyen dönemlerde kişiye rahatsızlık verir ve beslenmesini olumsuz yönde etkilemeye başlar. Küretaj (diş taşı temizliği) yapılmaması halinde ilerleyen dönemlerde önemli diş ve dişeti problemlerinin yaşanmasına neden olur. Uzman diş hekimlerinin önerisi, her insanın 6 ayda bir diş taşı temizliği yapması yönündedir.

Küretaj Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği neden önemlidir?

Ağız ve diş yüzeyine yapışan bakterilerin oluşturduğu plak veya halk arasında “tartar” temizlenmediğinde ileri dönemlerde dişlerde çürümelere neden olmaktadır. bu durum dişlerin düşmesine kadar ilerlemektedir. Diş eti ve dişler arasında bulunan diş taşı, sadece dişlerin çürümesine veya erken sürede kaybedilmesine yol açmaz, aynı zamanda ciddi dişeti problemlerine de neden olmaktadır.

Diş taşı oluşumu nasıl önlenir?

Her insanda oluşabilen diş taşını önlemek için bazı kurallara dikkat etmek ve alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği olarak bu konuda önerilerimiz şunlardır;

· Dişlerin düzenli olarak günde 2 defa detaylı şekilde fırçalanması önemlidir. Alışkanlık haline getiren kişilerde diş taşı problemi daha az görülmektedir.

· Diş macunu seçimi, plak oluşumunun en önemli etkenlerindendir. Diş macunu seçimi yaparken “flörlü diş macunu” kullanmak yine bu tip sorunların oluşmasını daha aza indirgemektedir.

· Uzun süre dişlerin fırçalanmaması durumlarında daha fazla görülen diş taşı problemi ile başa çıkabilmenin tek yöntemi Periodontoloji doktoruna başvurmaktır. Küretaj- diş taşı temizliği yaptırarak bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Küretaj-Diş taşı temizliği nasıl yapılır?

Ultrosonik cihazlarla yapılan temizlik, kısa sürmektedir. Diş taşı temizliği için özel olarak tasarlanan bu cihaz, peridontoloji uzmanları tarafından kullanılmaktadır. Beylikdüzü’nde hizmet veren poliklinikliğimizin çağrı merkezi numarasından ulaşarak temizlik işlemi hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Küretaj-Diş taşı temizliği Fiyatı nedir ?

Rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

2019 Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen Küretaj – Diş Taşı Temizliği Fiyatları 

6 PERİODONTOLOJİ  KDV HariçKDV Dahil %8
Periodontal Apse Tedavisi166,67180,00
Detartraj (Diş Taşı Temizliği – Tek Çene)143,52155,00
Subgingival Küretaj (Tek Diş)60,1965,00
Flap Operasyonu (Subgingival Küretaj Dahil – Tek Diş)236,11255,00
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu