Pazartesi - Cumartesi09:00 - 21:00
AdresYakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul

Diş Taşı Temizliği

10 Mart 20220

Ağız ve diş sağlığı problemleri arasında en çok görülen sorunlardan biri de diş taşıdır. Diş taşı, ağız ve diş bakımına son derece önem veren insanlarda bile meydana gelebilmektedir.

Tüketilen yiyecek ve içeceklerde bulunan bakteriler, ağız ve dişlerde bulabildikleri en ufak bir açıkta bulaşarak dişlere yapışırlar. “Plak” adı verilen bu diş taşları, ilerleyen dönemlerde kişiye rahatsızlık verir ve beslenmesini olumsuz yönde etkilemeye başlar. Küretaj yada diş taşı temizliği yapılmaması halinde ilerleyen dönemlerde önemli diş ve diş eti problemlerinin yaşanmasına neden olur. Uzman diş hekimlerinin önerisi, her insanın 6 ayda bir diş taşı temizliği yapması yönündedir.

Diş taşı temizliği neden önemlidir?

Ağız ve diş yüzeyine yapışan bakterilerin oluşturduğu plak veya halk arasında “tartar” temizlenmediğinde ileri dönemlerde dişlerde çürümelere neden olmaktadır. bu durum dişlerin düşmesine kadar ilerlemektedir. Diş eti ve dişler arasında bulunan diş taşı, sadece dişlerin çürümesine veya erken sürede kaybedilmesine yol açmaz, aynı zamanda ciddi diş eti problemlerine de neden olmaktadır.

Diş taşı oluşumu nasıl önlenir?

Her insanda oluşabilen diş taşını önlemek için bazı kurallara dikkat etmek ve alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği olarak bu konuda önerilerimiz şunlardır;

  • Dişlerin düzenli olarak günde 2 defa detaylı şekilde fırçalanması önemlidir. Alışkanlık haline getiren kişilerde diş taşı problemi daha az görülmektedir.
  • Diş macunu seçimi, plak oluşumunun en önemli etkenlerindendir. Diş macunu seçimi yaparken “flörlü diş macunu” kullanmak yine bu tip sorunların oluşmasını daha aza indirgemektedir.
  • Uzun süre dişlerin fırçalanmaması durumlarında daha fazla görülen diş taşı problemi ile başa çıkabilmenin tek yöntemi Periodontoloji doktoruna başvurmaktır. Küretaj yaptırarak bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Küretaj – Diş taşı temizliği nasıl yapılır?

Ultrosonik cihazlarla yapılan temizlik, kısa sürmektedir. Diş taşı temizliği için özel olarak tasarlanan bu cihaz, peridontoloji uzmanları tarafından kullanılmaktadır. Beylikdüzü’nde hizmet veren poliklinikliğimizin çağrı merkezi numarasından ulaşarak temizlik işlemi hakkında detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Diş taşı temizliğinin fiyatı nedir ?

Rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

2021 Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen  diş taşı temizliği fiyatları 

PERİODONTOLOJİ   KDV Hariç KDV Dahil %8
Periodontal Apse Tedavisi 166,67 180,00
Detartraj (Diş Taşı Temizliği – Tek Çene) 143,52 155,00
Subgingival Küretaj (Tek Diş) 60,19 65,00
Flap Operasyonu (Subgingival Küretaj Dahil – Tek Diş) 236,11 255,00

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/02/AkvaDent-Logo.svg

İstanbul’da kaliteli diş hekimliği hizmetini arayan hastalar için en doğru adrestesiniz.

Belge & Sponsorluk
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GHP.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/GCR.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/Miss-Turkey-Official-logo.png
https://www.akvadent.com/wp-content/uploads/2023/04/International-Health-Tourism.png
Sosyal Medya

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Hiç bir şekilde hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmemektedir.
2023© Copyright Akvadent | Tüm hakları saklıdır.

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp