Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Diş Dolgusu Fiyatları

10.04.2019
259
Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu nedir ? 

Diş Dolgusu FiyatlarıDiş Dolgusu, zarar görmüş ve fonksiyonlarını kaybetmiş olan dişlerde yapılan olan bir restorasyon işlemidir. Çürüyen dişin içindeki etkilenen alandan çürük ve kalıntıların temizlenmesinin ardından oluşan boşluğun doldurulmasına dolgu, dolgu esnasında kullanılan malzemeye de dolgu malzemesi adı verilmiştir. Bakterilerin diş içine yerleşmemesi adına doldurulan boşluğun amacı, dişin daha çürümesi ve diş kaybını engellemektir. Dişe dolgu yapılmadan önce diş hekimin yaptığı kontrollere bakılarak dişe nasıl bir dolgu yapılacağına karar verilir.

Diş dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, uzman ekibimiz şikayetleriniz ile ilgilenerek size en iyi bilgiyi sunmak için hazır.

 

 

Diş Dolgusu ne zaman gereklidir ?

Diş dolgusuna karar vermede etkili olan birçok faktör vardır. Bu faktörler; dişin çürükten ne ölçüde etkilendiği, dişin büyüklüğü, sizin dişiniz için ayırdığınız miktar, dolgu yapılacak dişin ağız içindeki konumu gibi durumlar dolgu türüne etki eder. Günümüzde en çok kullanılan dolgu malzemesi kompozit dolgu dur.

Diş dolgusu, diş hekimliğinin ilk uygulanmaya başladığı tarihlerden itibaren sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diş kayıplarının Diş Dolgusuönüne geçmek için kullanılan bu tedavi yöntemi birçok hastanın hayat kalitesini yükseltmesine yardımcı olmuştur. Dolguda kullanılan pek çok materyal vardır. Altın, porselen, kompozit, amalgam hatta bazı durumlarda çinko da diş dolgusunda kullanılır. Eskiden sadece tek tip dolgu uygulaması yapılabilirken, artık diş renginize uygun olan, estetik ve görünüşüyle hastayı rahatsız etmeyen dolgu türleri de mevcuttur.

Diş Dolgusu Fiyatları ve Türleri Nelerdir?

Dişe uygulanan dolgu türlerine genel olarak bir bakacak olursak; en pahalı ve hastanın isteği doğrultusunda uygulanan dolgu türü altın dolgulardır. 20 yıldan fazla kullanmak mümkündür ve ancak birkaç seansta tedavi tamamlanabilir. Fakat diş dolgusu fiyatları arasında en maliyetli olan dolgu türüdür. Bir diğer dolgu türü amalgam dolgulardır. Ekonomik ve dirençli bir dolgu türü olmasına rağmen, estetik kaygı taşıyan hastalar tarafından pek fazla tercih edilen bir diş dolgusu değildir. Çünkü, koyu renkli bir yapıya sahiptir ve dişte kendini belli eder. İnley ve olnley dolgular ise, sipariş üzerine ve diş renginize uygun olarak üretilirler. Fakat maliyet olarak altın dolgulara yakın bir ücreti olduğu için en çok kullanılan diş dolguları arasında değildir. Bu dolgu türü de altın dolgular gibi hastanın tercihine bağlı olarak uygulanır. Neredeyse en çok tercih edilen diş dolgusu türü kompozit dolgudur.

KOMPOZİT DOLGU

Kompozit dolgu, ilk kez 1962 yılında yapılmış ve ilerleyen teknoloji ve zamanın etkisiyle geliştirilmiş ve en çok tercih edilen diş dolgusu olmayı başarmıştır. Diğer dolgulara bakarak birçok avantajı vardır. Ücret bakımından uygun bir fiyat aralığında bulunur ve uygulama bakımından kolaydır. Özel bir durum olmadığı sürece tek seansta kompozit dolgu tedavisini tamamlamak mümkündür. Kompozit dolgu yapıldıktan sonraki ilerleyen zamanlarda karşılan bir problemde düzeltmeler yapılabilir. Hastanın diş rengine uygun olarak kompozit dolguda renk çeşitleri mevcuttur.Bunun yanında bazı dezavantajları da vardır. Mesela, ilerleyen zamanda dolguda renk değişmeleri, kırılma ve aşınma gibi problemlerle karşılaşmak mümkündür. Ayrıca aşırı alkol tüketiminde kompozit dolgunun yapısında bozulmalar da meydana gelebilir.

Diş Dolgusu Fiyatları 2019

Bütün bunlara rağmen kolay uygulanabilir ve uygun diş dolgusu fiyatları olması sayesinde sıkça tercih edilir. Kompozit dolgunun uygulanma süreci diğer dolguların uygulanması gibidir. İlk adım olarak diş renginize uygun olarak renk seçimi yapılır. Ardından diş hekimi tarafından dolgu yapılacak boşluk iyice temizlenir ve kompozit dolgu boşluğa yerleştirilerek şekillendirilir. Özel bir ışık sayesinde dolgu kurutulur. Kompozit dolgunun kullanım süresi ise, hastanın ağız içi temizliğine verdiğiniz özen ve dolguya nasıl baktığına göre değişiklik gösterir.

Eğer dişinizdeki çürükten rahatsızsanız ve dolgu yaptırmak istiyorsanız, bir diş hekimi ile görüşüp, süreci başlatabilirsiniz. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru porselen kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu