fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları
10.04.2019

Diş Dolgusu nedir ? 

diş dolgusu nasıl yapılırDiş Dolgusu, zarar görmüş ve fonksiyonlarını kaybetmiş olan dişlerde yapılan olan bir restorasyon işlemidir. Çürüyen dişin içindeki etkilenen alandan diş çürükleri kısmı ve kalıntıların temizlenmesinin ardından oluşan boşluğun doldurulmasına dolgu, dolgu esnasında kullanılan malzemeye de dolgu malzemesi adı verilmiştir. Bakterilerin diş içine yerleşmemesi adına doldurulan boşluğun amacı, dişin daha çürümesi ve diş kaybını engellemektir.Ekseriyetle kompozit dolgu tercih edilmektedir. Dişe dolgu yapılmadan önce diş hekimin yaptığı kontrollere bakılarak dişe nasıl bir dolgu yapılacağına karar verilir. Diş dolgusu nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızda okuyabilirsiniz.

Tedavi ücretleri Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. TDB Fiyat listesine göre kompozit dolgu fiyatları 155 Liradan başlamaktadır.

Diş dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, uzman ekibimiz şikayetleriniz ile ilgilenerek size en iyi bilgiyi sunmak için hazır.

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle dolgu yapılacak alan tamamen çürüklerden temizlenir, akabinde boşalan alanı tercih edilen dolgu malzemesine göre doldurur. Diş eski formuna fonksiyonel ve görüntü olarak kavuşturulur.

Diş Dolgusu ne zaman gereklidir ?

diş dolgusu nasıl yapılırDiş dolgusuna karar vermede etkili olan birçok faktör vardır. Bu faktörler; çürük diş  ne ölçüde etkilendiği, dişin büyüklüğü, sizin dişiniz için ayırdığınız miktar, dolgu yapılacak dişin ağız içindeki konumu gibi durumlar dolgu türüne etki eder. Günümüzde en çok kullanılan dolgu malzemesi kompozit dolgu dur.

Diş dolgusu, diş hekimliğinin ilk uygulanmaya başladığı tarihlerden itibaren sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diş kayıplarının önüne geçmek için kullanılan bu tedavi yöntemi birçok hastanın hayat kalitesini yükseltmesine yardımcı olmuştur. Dolguda kullanılan pek çok materyal vardır. Altın, porselen, kompozit, amalgam hatta bazı durumlarda çinko da diş dolgusunda kullanılır. Eskiden sadece tek tip dolgu uygulaması yapılabilirken, artık diş renginize uygun olan, estetik ve görünüşüyle hastayı rahatsız etmeyen dolgu türleri de mevcuttur.

Diş Dolgusu Fiyatları ve Türleri Nelerdir?

Dişe uygulanan dolgu türlerine genel olarak bir bakacak olursak; en pahalı ve hastanın isteği doğrultusunda uygulanan dolgu türü altın dolgulardır. 20 yıldan fazla kullanmak mümkündür ve ancak birkaç seansta tedavi tamamlanabilir. Fakat diş dolgusu fiyatları arasında en maliyetli olan dolgu türüdür. Bir diğer dolgu türü amalgam dolgulardır. Ekonomik ve dirençli bir dolgu türü olmasına rağmen, estetik kaygı taşıyan hastalar tarafından pek fazla tercih edilen bir diş dolgusu değildir. Çünkü, koyu renkli bir yapıya sahiptir ve dişte kendini belli eder. İnley ve olnley dolgular ise, sipariş üzerine ve diş renginize uygun olarak üretilirler. Fakat maliyet olarak altın dolgulara yakın bir ücreti olduğu için en çok kullanılan diş dolguları arasında değildir. Bu dolgu türü de altın dolgular gibi hastanın tercihine bağlı olarak uygulanır. Neredeyse en çok tercih edilen diş dolgusu türü kompozit dolgudur.

 

5/5 - (4 votes)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu