Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Invisalign Tedavisi Nedir, Süreç Nasıl İşler?

Tarih13 Kasım 2020 20:25

Dişlerinden problem yaşayan bireyler, bu problemi çözmek adına bir takım tedavi yöntemlerini araştırırlar. Ve kendilerine en uygununu, en kolayını seçmeye çalışırlar ki, kolayca hayal ettikleri dişlere ulaşabilsinler. Diş tedavi yöntemlerinden biri invisalign tedavidir. Peki, invisalign nedir ,tedavisi nasıldır. Süreç nasıl işler bir göz atalım.

Invisalign  , tel kullanılmasına gerek kalmadan yapılan, diş düzeltme tedavisi olarak adlandırılır. Tel yerine, şeffaf, hafif bir plak kullanılmıştır. Bu plak sayesinde dişler, istenilen güzelliğe ulaştırılır. Son yıllarda popüler hale gelen bu tedavi, çoğu kişide, invisalign nedir sorusunu gündeme getirmiştir.

Invisalign Tedavisi Uzun Sürer mi?

invisalign tedavisiınvisalign tedavisi tel tedavisine göre daha kısa sürede tamamlanabilecek bir işlemi ifade eder. Invisalign tedavileri planlanırken, bilgisayar ortamı kullanılır. Bilgisayar ortamında dişlerin üç boyutlu konumları belirlenir ilk olarak. Ve böylece, bazı kuvvetlerin, diğer dişlerde oluşturabileceği yan etkileri elimine edilmiş olur.

Invisalign Tedavisi Pahalı mıdır?

ınvisalign tedavisi , tamamen kişiye özel tasarlanan bir tedavi yöntemidir. Dişlerden alınan dijital ölçülerle, kişiye özel şeffaf plaklar tasarlanır. Ve geleneksel ortodontik tedaviye göre biraz daha pahalıdır. Geleneksel yönteme göre pahalı olması ise, tamamen kişiye özel tasarlanmasına bağlıdır.

Süreç Nasıl İşler?

Her hasta için, farklı planlamalar yapılır. Yani her hastaya aynı reçete uygulanmaz. Her hastanın ortodontik problemi bambaşkadır çünkü. Bu durum da herkesin aynı fiyatı ödemeyeceğini gösterir. Invisalign tedavilerinde farklı olarak, plak sayısı da devreye giriyor. Yani, kısa sürecek, daha az probleme sahip, daha az sayıda plak kullanabileceğimiz hastanın ücreti farklı olabilir. Daha kompleks problemlere sahip, daha fazla sayıda plak kullanılacak hastada ise ücret, bambaşka olabilir.

ınvisalign tedavisi yaptıran kişi, bir süre plağa alışma süreci geçirir. Bir hafta ile on gün arasında sürebilecek olan bu alışma evresinde kişi, konuşmakta biraz zorlanabilir. Fakat plağa alışıldıktan sonra diksiyonun düzeldiği de net bir şekilde gözler önüne serilir.

Invisalign Tedavisi Her Ortodontik Problemde Uygulanabilir mi?

Normal, geleneksel tel tedavisinden farklı bir tekniği vardır. Ama kullanılabilirlik açısından, geleneksel ortodontik tedaviden bir farkı yoktur. Yani, her ortodontik tedavide uygulanabilir. Bu durum da bu tedaviye yönelen insan sayısında artış olabildiğini kanıtlar. Yeterli araştırmaya erişilip, ınvisalign nedir sorusu cevaplandıktan sonra tedaviye geçiş aşamasına rahatlıkla geçilebilir.

ınvisalign tedavinin en büyük avantajı, estetik olmasıdır. Sonuçta burada hiçbir şekilde tel kullanılmayacaktır. Tel takmamanın da şu şekilde bir avantajı vardır. Normalde tel tedavilerinde, yeme kısıtı vardı. Hastaların, çok yapışkan, sert ürünleri yemeleri önerilmezdi. Ama şeffaf plak tedavisinde durum böyle değildir. Hasta, yemek yeme sırasında şeffaf plağı çıkarabilir. Bu da istenilen ürünün yiyip içilmesine yol açar. Bu da çok büyük bir avantajı ifade etmektedir.

4/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp