Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Horlama Apareyi Nedir? Horlama Apareyi Hazırlanır?

Horlama, üst solunum yolunda ortaya çıkan direnç ve türbülanstan kaynaklanan bir sestir. Herkesin bildiğinin aksine horlama sesi burundan gelmez. Horlama solunum yolunun arka kısmında başlar.

Tarih9 Nisan 2022 05:46

Horlama hem bireyin geceleri rahat uyuyamamasına yol açar hem de çevresindeki insanlara rahatsız eder. Bu durumu ortadan kaldırmak için Horlama Apareyi kullanılabilir. Horlama apareyinin nasıl takıldığı, fiyatlarının ne kadar olduğu gibi birçok farklı ayrıntılı bilgiye makalemizden ulaşabilirsiniz.

Horlama Apareyi

Horlama Apareyi, horlama problemi olan bireyin horlamasını bırakmaya yardımcı olacak orta ve uzun vadeli kullanıma uygun olan bir apareydir. Bu aparey, uyku esnasında alt çenenin geriye düşmesini önleyerek horlamanın oluşmasını engellemektedir. Uyku sırasında alt çene geriye düşmeyeceği için birey daha kolay ve akıcı bir nefes alacaktır. Bu şekilde horlama problemi ortadan kalkacaktır. Bu aparey kişiye özel olarak laboratuvar ortamında üretilmektedir. Çünkü herkesin ağız ve diş şekli ya da ölçüsü farklı olacağı için bu apareyin kişiye özel olması gerekir.

Horlama apareyi, yapılan araştırmalar ve klinik denetleri sonucunda horlama tedavisi için başarılı sonuçlar vermiştir. Aparey içerdiği maddeler sayesinde, alt çenenin yana hareket etmesine izin verirken, geriye gitmesini engellemektedir. Ayrıca ayarlanabilir özelliği sayesinde kişinin konforunu en üste çıkarmakta ve horlamayı en az seviyeye, hatta tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Horlama, yaşlanmanın doğal bir parçası olarak kabul edilmektedir. Ayrıca yaşın ilerlemesi, fazla kilo, çeşitli burun ve boğaz sıkıntıları gibi durumlarda horlamaya yol açmaktadır. Buna ek olarak genetik etkenler, çeşitli ilaçların yan etkisi, stres, sigara ve alkol tüketimi gibi birçok farklı etkende horlamaya yol açabilir.

Horlama Apareyi Nasıl Hazırlanır?

Horlama apareyleri kişinin ağız ve diş ölçüleri alındıktan sonra laboratuvar ortamında kişiye özel hazırlanır. Hazırlanırken şeffaf sert akrilik malzemeler kullanılarak bir diş protezi tasarlanır. Aparey tasarlanırken alt çeneyi önde ve bir miktar açık kalacak şekilde tasarlanır. Bu açıklık dudaklarınızın kapanması için bir engel teşkil etmez. Apareyler hazırlandıktan sonra diş hekimleri bu apareyleri nasıl takacağınız ve nasıl çıkartacağınız hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler verecektir. Ayrıca apareylerin bakımı ve hijyeni için neler yapmanız gerektiği hakkında da sizleri bilgilendirecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde hazırlanan horlama apareyi, hem hava yolunuzu açık tutacak hem de uyku esnasından gevşeyen çene kaslarını güçlendirerek çenenizin geriye düşmesini engelleyecek ve horlamayı ortadan kaldıracaktır. Bu apareyleri günün her saatti kullanmanıza gerek yoktur sadece gece yatarken kullanabilirsiniz. Uyku sırasında takacağınız bu apareyler alt çenenizi ön tarafta tutacaktır. Ancak bu durum hiçbir şekilde çene ağrısına yol açmaz ya da çenenizde deformasyon veya çeşitli sorunlara neden olmaz.

Horlama Apareyi Avantajları Nelerdir?

Horlama apareyleri sayesinde insanlar horlama problemlerinden kurtulabilirler. Ayrıca horlama apareyi avantajları şu şekilde özetlenebilir.

 • Kullanılmaya başladığı ilk günden itibaren etkisini göstermeye başlar.
 • Cerrahi operasyonlara gerek kalmadan bireyin horlama probleminden kurtulmasına yardımcı olur.
 • Yapılan araştırmalar, klinik deneyler sayesinde bilimsel olarak etkisi kanıtlanmıştır.
 • Ucuz ve kısa süre içerisinde tamamlanabilecek bir tedavi yöntemidir.
 • Yapılan araştırmalara göre %95 oranında başarılı sonuçlar vermektedir.
 • Hastanın bu apareyi kullanmaya başlama aşaması oldukça kolaydır. Çünkü alışmada ve kullanmada zorluklar yaşamayacaktır.

Horlama Apareyi Temizliği Nasıl Yapılır?

Horlama apareyi temizliği için diş fırçası ve sabun kullanılabilir. Genellikle bu apareyin temizliği için diş macunu önerilmez, çünkü diş macunu apareye zarar verebilir ve aşınmasına neden olabilir. Apareylerin temizliğini her sabah uyandığınızda ve uyuyacağınız zaman takmadan önce yapmalısınız. Apareyleri sabun ve diş fırçası ile temizledikten sonra kendi kutusu içerisinde kolayca muhafaza edebilirsiniz.

Horlama Apareyi Fiyatı Ne Kadardır?

Apareyler kişiye özel olarak hazırlandığı için Horlama apareyi fiyatları da değişiklik göstermektedir. Ayrıca çeşitli alışveriş sitelerinde satışa sunulacak standart kalıp horlama apareylerinin fiyatları ile kişiye özel olarak hazırlanan apareylerin fiyatlarını kıyaslamamanız gerekir. Aksi takdirde yanılgıya düşebilirsiniz.

Rate this post
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp