Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Nedir?

Hızlandırılmış ortodontik tedavi, diş teli tedavisi yaptırmak isteyen fakat diş teli tedavisinin uzun bir süre alacağından çekinen bireylerin başvurabileceği alternatif bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz görünüme sahip olan dişlere kavuşabilirsiniz. Hızlandırılmış Ortodontik tedavi hakkındaki ayrıntılı bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Tarih11 Nisan 2022 11:10

Hızlandırılmış ortodontik tedavi, diş teli tedavisinin getirmiş olduğu başarılı sonuçları daha verimli hale getirebilmek için ve bu süreci kısaltabilmek için geliştirilmiştir. Bu tedavide kullanılan yeni teknikler ve aletler sayesinde, ortodonti tedavisinin süresi olabildiğince kısalmaktadır.

Hızlandırılmış Ortodontiİnsanların çoğunluğu sağlıklı ve iyi görünümlü dişlere sahip olmak isterler. Sağlıklı ve görünümü iyi olan dişler insanı estetik açıdan olumlu katkılar sağlar. Ancak dişlerimizde çeşitli problemler yüz estetiğimizi olumsuz yönde etkileyerek bizleri estetik açıdan iyi hissetmemenize neden olur. Bu durumda ilerleyen süreçlerde özgüveninizi kaybetmenize, gülüşünüzü gizlemenize ve hatta psikolojik sıkıntılara yol açabilir. Bunun içinde diş estetiğinizi iyileştirebilmek için çeşitli ağız ve diş tedavilerine başvurabilirsiniz. Bu tedaviler arasında yer alınan ve en sık başvurulan estetik diş tedavilerinden birisi Ortodonti tedavisidir.

Ortodonti tedavisiyle dişlerinizdeki çarpıklıkları, diş şeklindeki bozuklukları giderebilir, çene problemlerinizi ortadan kaldırabilir ve estetik bir gülüş tasarımına sahip olabilirsiniz. Ancak bu tedavi yaklaşık olarak 1,5 ila 2 yıl arasında bir sürede tamamlanmaktadır. Bu süreci uzun bulan bireyler diş teli tedavisinden kaçınabilir.  Bu nedenle alternatif yöntemleri tercih edebilirler. Hızlandırılmış Ortodontik tedavi de bu alternatiflerden bir tanesi olabilir.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılıyor?

Hızlandırılmış ortodontik tedavi iki farklı yöntemle gerçekleştirilmektedir. Bunlar Acceledent ve Propel yöntemleridir. Ancak günümüzde en çok tercih edilen yöntem Acceledent yöntemidir. Bu tedavinin temelinde dişlere mikro titreşimler verme vardır. Sağlık örgütleri tarafından onaylanmış çeşitli cihazlarla dişlere 10 dakikalık kısa bir süre içerisinde ultrasonik dalgalar uygulanır. Ayrıca diş etlerine de ufak çaplı cerrahi müdahaleler uygulanmaktadır. Bu işlemler lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için hiçbir şekilde ağrı ya da sızı gibi olumsuz durumlarla karşılaşmazsınız.

Hızlandırılmış OrtodontiHızlandırılmış ortodonti tedavisi sayesinde, normal diş teli tedavisinin sonuçlanacağı süreler % 30 ila %40 arasında kısalmaktadır. Bu şekilde daha kısa bir sürede sağlıklı ve istediğiniz görünüme sahip olan dişlere kavuşabilirsiniz. Buna ek olarak estetiğinizin güzelleşmesi özgüveninizi artırarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlandırılmış Ortodonti nedirTüm tedavilerde olduğu gibi ağız ve diş tedavilerinde hızlandırılmış tedaviler iyi tedaviler anlamına gelmez. Çünkü hızlandırılmış tedavilerin yan etkileri olabilir. Bu durum hızlandırılmış ortodontik tedavi süreci içinde geçerlidir. Bu tedavi sürecinin olumlu sonuçlanabilmesi ve hiçbir şekilde olumsuz bir durumun ortaya çıkması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. Bu hususlar arasında ağız ve diş bakımına gereken özeni göstermeniz, diş hekiminizin öneri ve tavsiyelerine uymak gibi durumlar yer almaktadır. Ayrıca düzenli olarak ve aksatmadan diş hekimlerinin verdiği kontrol tarihlerinde diş hekimlerini ziyaret etmelisiniz. Diş hekimlerini ziyaret ederek hızlandırılmış ortodonti tedavisinde ortaya çıkabilecek sorunları ortaya çıkmandan önlenebilir.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Hızlandırılmış ortodontik tedavi günümüzde de gelişme göstermektedir. Gelişen teknoloji ve kullanılan cihazların geliştirilmesi nedeniyle git gide daha iyi olmakta ve geleneksel diş teli tedavisinin yerini almaktadır. Hızlandırılmış ortodontik tedavi fiyatı için sizlere kesin rakamlar veremeyiz. Çünkü bu tedavinin fiyatlarını etkileyen birçok farklı etken yer almaktadır. Bu etkenler arasında dişlerin durumu, dişlere başka işlemler uygulanıp uygulanmayacağı, diş hekimlerinin bilgi ve tecrübeleri gibi durumlar yer almaktadır. Bu nedenle fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız Akvadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizi ziyaret ederek ya da bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Rate this post
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp