Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Törpüleme Fiyatı Ne Kadar?

Diş törpüleme işleminin nasıl yapılacağı, aşamaları, törpüleme işleminin neden yapıldığı ya da Diş Törpüleme Fiyatı hakkındaki bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Tarih15 Ağustos 2022 22:03

Diş törpüleme, estetik açıdan dişlerin görünümünde sorun olan insanların başvurduğu bir yöntemdir. Törpüleme işlemi estetik açıdan yaptırabileceğiniz gibi dişlerinizdeki birçok farklı sağlık sorununu da tedavi ettirebilirsiniz. Makalemizi inceleyerek hangi sorunlarla karşı karşıya olduğunuz diş törpüleme işlemi başvurabileceğinizi ve Diş Törpüleme Fiyatı hakkındaki ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Diş Törpüleme, uzman diş hekimleri tarafından, diş şekillendirme ve diş kusurlarını giderme amacıyla uygulanan, diş estetiği tedavileri arasında yer alan bir tedavi çeşididir. Diş törpüleme işlemi estetik açıdan uygulanabileceği gibi çeşitli diş problemlerinin tedavisi içinde kullanılmaktadır.

Diş Törpüleme İşlemine Ne Zaman Başvurulabilir?

Diş Törpüleme işlemini hem estetik açıdan hem de çeşitli diş problemlerinin tedavisi açısından başvurabilirsiniz. Bu nedenlerin bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dişlerdeki boy farklarından kaynaklanan olumsuz görüntünün giderilmesi
 • Diş oluşumu sırasında yamuk çıkan ya da çeşitli nedenlerden dolayı sonradan yamulan dişlerin düzeltilmesi
 • Kırılma ya da çeşitli nedenlerden dolayı işlevini kaybeden dişlerin tedavisi
 • Dişlerin gereğinden fazla uzun olması nedeniyle ağız içine zarar verdiği durumlarda
 • Ağız ve diş bakımına gereken özen gösterilmemesi ya da çeşitli nedenlerden dolayı oluşan diş tabakalarının temizlenmesinde

Yukarıdaki sorunlarla ve birçok farklı sorunla karşı karşıya kaldığınızda diş hekimlerine başvurarak törpüleme işlemi için yardım alabilir ve Diş Törpüleme Fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diş Törpüleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Diş hekimlerine başvurduğunuz ilk olarak uzmanlar işlemin tedavi amaçlı mı estetik amaçlı mı olacağına göre bir planlama süreci gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak işleme ağız ve diş muayenesi gerçekleştirilebilir. Daha sonra dişlerin filmi çekilir, sonrasında törpülenecek dişler belirlenir. Sonrasında hasta bireye diş hekimleri açıklama yaparak işlem süreci hakkında bilgi verir. Hasta bireyin onayı sonucunda işleme başlanır.

Diş Törpüleme Hakkında Merak Edilenler

Diş törpüleme işlemi sırasında dişlerin zarar görüp görmeyeceği, acı hissedilip hissedilmediği gibi çeşitli konular insanların merak etti sorular arasında yer almaktadır. Bu soruların cevapları şu şekildedir.

Diş Törpüleme İşlemi Dişlere Zarar Verir mi?

Diş törpüleme işlemi sırasında dişlere herhangi bir şekilde zarar verilmemektedir. Ancak işlemi yaptıracağınız doktorun kesinlikle uzman bir diş hekimi olması ve prosedür hakkında uzmanlığı olması gerekir.

Diş Törpüleme Sırasında Acı Hissedilir mi?

Törpüleme işlemi sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu şekilde işlem sırasında hiçbir şekilde ağrı ya da sızıyla karşı karşıya kalmazsınız.

Diş Törpüleme Sonrasında Ağrı Oluşur Mu?

Tüm diş tedavilerinden sonra birey ağrı eşiğine göre ağrılar meydana gelebilir. Ancak bu ağrılar sanılanın aksine çok hafif ve çeşitli ağrı kesicilerle geçebilecek ağrılardır.

Diş Törpüleme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş törpüleme işleminden sonra ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu nedenle ağız ve diş bakımınızı düzenli olarak gerçekleştirmeli, düzenli olarak diş hekimlerine rutin kontrollere gitmelisiniz. Aksi taktride birçok farklı ağız ve diş rahatsızlığı problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Diş Törpüleme Fiyatı

Diş Törpüleme Fiyatı 2022 yılı için birçok farklı etkene göre değişiklik gösterebilir. Bu etkenler arasında kaç dişe törpüleme işlemi uygulanacağı, dişlere törpüleme işleminin yanı sıra başka işlemlerin uygulanıp uygulanmayacağı gibi durumlar örnek olarak verilebilir. Ayrıca diş tedavisi alacağınız diş hekiminin tecrübesi, hizmet verdiği kliğinin durumu, popülaritesi gibi etkenlerde değişikliğe neden olabilir. Ancak genel olarak Diş Törpüleme fiyatı 500 – 2000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp