Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Eti Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Tarih26 Kasım 2020 14:52

Diş eti tedavisi fiyatlarının belirlenmesi hastanın tedavi ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Diş eti hastalığının tanılanması sonrasında hangi diş eti tedavisinin uygulanacağına bakılarak diş eti tedavisi fiyatları belirlenmektedir.

Diş eti tedavisi fiyatlarında öncelikli olarak Türkiye genelinde belirlenmiş olan standart ücretler hesaplanmaktadır. Bunun yanı sıra işlem esnasında gerekli olan malzemeler, işlemin yapılması için gerekli olan toplam seans süresi gibi faktörler de eklenerek kişi bazlı bir ücret oluşturulmaktadır.

Diş hekimlerinin kendi uzmanlık alanlarına ay da tecrübelerine göre belirlemiş oldukları seans ücretleri de bulunmaktadır. İlk randevuları ücretsiz alan diş hekimleri olduğu gibi ilk randevudan itibaren ücret planlaması yapan klinikler de bulunmaktadır.

Diş Eti İltihabı Tedavisi

Diş eti tedavisiDiş eti iltihabı tedavisi, diş etlerinde oluşan iltihaplı görüntünün giderilmesine yönelik uygulanan tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Tedavi edilmemesi durumunda diş köklerinde hasara neden olacağı için hızlı bir biçimde tedavi planlaması yapılması gerekmektedir.

Diş eti iltihabı ağız kokusuna neden olan bir hastalık olması nedeniyle hızlı tedavi edilmesi gereken bir diş eti hastalığıdır. Ağız kokusu nedeniyle hem sosyal yaşamın zorlaşması hem de ağız içerisinde tat kaybının oluşması, bu tedavinin gerekliliğini ön plana çıkarmaktadır.

Diş eti iltihapları tedavileri yapılırken öncelikle diş etinde oluşan iltihabın giderilmesi için antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Bunun akabinde diş etinde oluşan hasara göre tedavinin sonraki aşamaları belirlenmektedir.

Diş Taşı Temizliği Neden Gereklidir?

Diş taşı temizliği, tedaviden çok önleyici bir hizmet olarak bilinmektedir. Diş etlerinin bitiminde oluşan diş taşları temizlenmediğinde hem diş etlerine hem de diş köklerine kalıcı hasarlar verebilmektedirler.

Diş taşı temizliği hem kolay bir işlem olmakla beraber hem de diğer diş eti tedavilerine göre daha uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Bu nedenle büyük bir tedaviye mecbur kalmadan önce diş taşlarının temizlenmesi diş hekimleri tarafından sunulan öneriler arasında yer almaktadır.

Diş eti tedavisi fiyatları listesinde de yer almakta olan diş taşı temizliği, tek seans içerisinde yapılmakta olan bir işlemdir. Kısa süreli olmasına rağmen düzenli bir biçimde yapılması oldukça önemlidir.

Diş Eti Estetik İşlemi

Diş eti bakımıDiş eti estetik işlemi, doğrudan bir hastalık tedavisi olmamakla beraber dişlerin daha güzel ve daha sağlıklı bir görüntüye ulaşmaları için başvurulan diş eti tedavi yöntemleri arasında gösterilmektedir.

Pembe estetik olarak da bilinen bu işlem oldukça kolay bir biçimde yapılmakta olup sağlıklı olan her diş yapısına uygulanabilir olmaktadır. Aynı zamanda diş eti hastalıklarının da oluşmasını önlediği için önleyici hizmetler arasında da tercih edilebilmektedir.

Diş etine yapılan bu işlem sayesinde aynı zamanda gülüşlerin de daha güzel ve etkili olması sağlanacak, diş etlerinin daha estetik bir yapıya kavuşması tek bir işlem ile sağlanmış olmaktadır. İsteyenler için destekleyici farklı tedavilerle de birlikte uygulanabilmektedir.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş eti çekilmesi tedavisi diş eti hastalıkları içerisinde en kapsamlı operasyon olarak bilinmektedir. Diş etlerinin tamamen çekilmiş olması durumunda diş eti protezi yapılmakta ve mevcut dişler ile uyumlu bir hale getirilmektedir.

Diş eti çekilmesinde bu cerrahi operasyonun öncesinde dolgu uygulaması da yapılabilmektedir. Diş etlerinin belirli işlemlerle doldurulması henüz tam çekilmenin olmadığı durumlarda işlevsel bir tedavi yöntemi olarak tercih edilebilmektedir.

Diş çekilmesi tedavilerinde belirlenen diş eti tedavisi fiyatları hastanın diş eti yapısına göre değişiklik göstermektedir. Diş protezi, mevcut diş eti büyüklüğüne göre hesaplanacağı için tedavinin gele ücretinin de kişi bazlı değişiklik göstermesi beklenmektedir.  

4/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp