Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL

Diş Eti Kanaması Nedenleri Nelerdir?

27.07.2019
102
Diş Eti Kanaması Nedenleri Nelerdir?

Diş Eti Kanaması Tedavileri Nedir?

 

Sağlık ve estetik açıdan dişler kişilerde görüntüyü tamamlayan en önemli yapı taşlarından birisidir. Dişlerin sağlıklı olması yalnızca dişlerde çürük olmaması demek değildir. Ağız içi, damak ve diş eti de diş sağlığını büyük ölçekte etkiler. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı konusunda mutlaka diş eti sağlığına da dikkat etmek gerekir. Diş eti konusunda en çok yaşanan sıkıntılar diş etlerinde görülen kanamalardır. Diş eti kanamalarının farklı nedenleri ve sonuçları vardır. Diş eti kanamalarına neden olan durumlar belirlenerek gerekli tedaviler sağlandığı sürece diş sağlığı açısından da büyük adımlar atılmış olur.

 

 DİŞ ETİ KANAMASI TEDAVİLERİ NEDİR?

 

küretaj Bireylerde diş eti kanamaları görüldüğü zaman öncelikle diş hekimleri tarafından kişinin diş eti sağlık durumuna bakılır. Gerekli testler yapılarak diş eti rahatsızlığına neden olan durumlar ve bu durumların boyutları tespit edilir.

Doğru bir diş eti kanaması tedavisi için yapılması gereken ilk uygulama diş Aralarında bulunan taş ve tartarların giderilmesidir. Diş etlerinin sağlıklı yapısını olumsuz etkileyen tartarlar ve taşlar doğrudan diş etlerinde kanamalara ve diş eti şişmesi ne yol açar. Tartar ve taş oluşumu giderilerek diş eti tedavisine başlanmış olur. Bu sayede en kısa süre içerisinde diş etleri kendisini toparlayarak daha sağlıklı bir görüntüye sahip olacaktır. Diş eti kanamalarını durdurmak ve tedavi etmek için ayrıca dişlerdeki çürüklerin de giderilmesi gerekir.

 

 DİŞ ETİ KANAMALARINA NEDEN OLAN DURUMLAR

 

Bireylerde diş eti kanamalarına neden olan etkiler oldukça fazladır. Diş eti kanamasında diş doktorları tarafından belirtilen en önemli etken ise bakımı yapılmayan dişlerdir. Dişlere doğru bakım ve temizlik yapmama durumunda zamanla diş etlerinde farklı rahatsızlıklar ortaya çıkar. Özellikle günlük olarak yapılması gereken diş temizliği yapılmadığı zamanlarda tartar oluşumuna ve diş eti hastalıklarına meydan verir.

Tartar oluşumu ve dişlerin bakımsız olması ise zamanla diş etlerinin de zayıflamasına neden olur. Zayıflayan diş etleri doğrudan diş eti kanamasına yol açar. Özellikle diş açısından hassasiyeti fazla olan kişilerde diş eti kanaması daha fazla görülür. Kalıtımsal olarak da yaşanan diş eti kanamalarında sebep olan etkenlerden,  vitamin ve protein eksikliği de söz konusu olabilir.

 

 DİŞ ETİ KANAMASI DİŞ SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR!

 

Diş eti kanamaları ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir. Fakat pek çok kişi tarafından diş eti kanaması çok önemli bir problem gibi görünmez. Diş eti kanaması konusunda doğrudan diş hekimlerine başvurulmazsa bu diş eti kanamaları ilerleyen süreçte pek çok rahatsızlığa da neden olabilir.

Diş hekimleri tarafından diş eti kanamaları genellikle ağız içi sağlığının ve diş bakımının doğru şekilde yapılmadığı şeklinde bir kanı olarak nitelendirilir. Kısacası diş hekimleri diş eti kanamalarının çok dikkate alınması gereken bir uyarıcı olduğunu vurgulamaktadır.

 

DİŞ ETİ KANAMALARINDA YAŞANABİLECEK DURUMLAR

 

Diş eti kanaması nedeniyle farklı problemler de ortaya çıkabilir. Özellikle sık yaşanan diş eti kanamalarında zamanla diş çürümeleri gözlemlenir. Hastalarda sürekli olarak görülen diş eti kanamaları kişinin doğru beslenme sağlamadığının da bir görüntüsüdür.

 

Diş eti kanamaları zamanla kişilerde ağız kokusuna neden olur. Ayrıca kanama nedeniyle diş hassasiyeti artar ve yiyeceklere karşı bir isteksizlik başlar. Çürümeye meyilli olan dişler ise kanamalardan etkilenerek daha hızlı çürüme sorunu yaşarlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu