Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Dövmesi Nedir? Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Dövme, son yıllarda dünya genelinde oldukça fazla popülerleşen bir etki kazanmıştır. Eski zamanlarda vücudunda dövme olan bireyler oldukça nadirdi ve çok fazla dikkat çekmekteydi. Ancak şimdi insanlar çok fazla ve vücutlarının her bölgesine dövme yaptırmaya başladı. Günümüzde insanlar artık dişlerine bile dövme yaptırıyor. Bu nedenle sizlere Diş Dövmesi Nedir? Diş Dövmesi Nasıl Yapılır? Diş Dövmesi Fiyatları gibi birçok farklı konu da bilgi vermeye çalışacağız.

Tarih11 Mart 2022 06:52

Dövmelerin son yıllarda popülerlik kazanması ve insanların dövme yaptırmaya çok fazla istekli olması dövmenin çığır atlamasına neden oldu. İnsanlar artık vücutlarının herhangi bir bölgesine istekleri her türlü dövmeyi yaptırabilir oldular. Dövmelerin yapıldığı bölgelerden bir tanesi ve ilginçlerinden biri de dişler oldu. İnsanlar dişlerine de dövme yaptırarak daha estetik bir diş görünümüne sahip olmak istiyorlar. Diş Dövmesi, son yıllarda sanatçıların, hip-hop sanatçılarının ve sosyal medya fenomenlerinin günümüzde sıkça başvurdukları bir durum haline geldi. İnsanlar ön dişlerine çeşitli gülümsemeler, emojiler, çeşitli hayvan resimleri gibi birçok farklı şeyin dövmesini dişlerine yaptırabiliyorlar.

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Diş Dövmesi

Diş Dövmesi, dişlerin üzerine yapılan kozmetik tasarımları ifade etmektedir. Fakat bunlar vücuda yapılan dövmeler gibi gerçek dövmeler değildir. Çünkü gerçek dövmeler kalıcı olması için vücudunuzun altına enjekte edilen mürekkepler ya da çeşitli boyalar ile yapılır. Dişlerde deri olmadığı için doğrudan bu işlem uygulanamaz. Peki ya diş Dövmesi nasıl yapılıyor? İşte bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz.

Diş dövmeleri iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi, yapay bir kuronun üzerine dövme yapılması ve bu kuronun dişlerinizi yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. İkincisi ise dişlerinizi çeşitli yapıştırıcılar ile çeşitli çıkarmalar, kıymetli taşlar ve tasarımların yapıştırılmasıyla gerçekleştirilir. Bu şekilde yapılan diş dövmeleri genellikle estetik diş hekimleri tarafından profesyonel ortamlarda hazırlanmaktadır. Bu neden merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz alanlarda kesinlikle diş dövmeleri yaptırmamalısınız. Aksi taktirde dişlerinize zarar verebilir, ağız ve diş sağlığınızı tehlikeye sokabilirsiniz.

Diş Dövmesi nedir

Yaş ve cinsiyet fark etmeden tüm insanlar dişlerine dövme yaptırabilirler. Diş dövmesi genellikle 2 ila 3 gün arasında bir süre tamamlanır. Çünkü ilk olarak kuron ya da kaplamanızın istenilen motifle tasarlanması gerekir. Daha sonra dişlerinizi takılacağı için bu işlem yaklaşık olarak 3 gün sürmektedir. İnsanlar genellikle bu dövmeleri ön dişlerine yaptırsalar da her diş için dövme yapılabilir. Dişlerinizi dövme yaptırırken hiçbir şekilde ağrı ya da sızıyla karşılaşmazsınız. Çünkü kuronlar laboratuar ortamından ağız ölçülerine göre dövmeli şekilde tasarlanmaktadır.

Diş Dövmesi Güvenli Midir?

Diş dövmesi üzerine yapılan çok fazla araştırma olmadığı için, bu yöntemin güvenirliliği ya da güvenirsizliği hakkında kesin bilgiler yoktur. Ancak daha önceden yaptıran insanların yorumlarını ve görüşlerini inceleyerek bu dövmeyi yaptırıp yaptırmayacağına sizler karar verebilirsiniz.

Diş Dövmesi nasıl yapılır

Diş hekimleri dişlere dövme yaptırılmasını önermemektedir. Çünkü ilerleyen süreçlerde ağız ve dişlerinizin sağlığına zarar verip vermeyeceği hakkında kesin bilgiler olmadı için ağız ve diş sağlığınızı tehlikeye atmanızı önermezler. Ayrıca diş hekimleri dişlerinizi yaptıracağınız dövmelerin ilerleyen süreçlerde aşağıdaki sorunlara yol açabileceğini düşünmektedirler.

 • Plak birikimini artırması ve diş taşı oluşumunu hızlandırması
 • Dişlerin çürümesi
 • Diş etlerinin iltihaplanması ya da çeşitli diş eti problemleri
 • Diş minesinin ya da diş etlerinin zarar görmesi
 • Dudakların, dilin ya da ağız içindeki çeşitli bölgelerin zarar görmesi

Diş Dövmesi Fiyatları Ne Kadardır?

Diş dövmesi fiyatları, dövmeyi nasıl yaptıracağınıza, istediğiniz şeklin boyutuna ve şekline, diş hekimin tecrübesi ve bilgisine göre değişiklik gösterebilir. Hatta fiyatların belirlenmesinde birçok farklı etken göz önüne alınmaktadır. Bu nedenle diş dövmelerinin fiyatlarını öğrenmek için diş hekimleriyle birebir iletişim kurmanızı öneririz.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp