Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Apsesine İyi Gelen 4 Doğal Yöntem

Dişlerde ya da diş etlerinde ortaya çıkan apseler şiddetli ağrılara, ağız hareketlerini yapmada zorluklara ve çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu nedenle biran önce bu ağrıların ve sorunların iyileşmesi için apsenin tedavi edilmesi gerekir. Apse tedavisi için diş hekimlerine başvurmanız gerekmektedir. Diş apsesi tedavisi için uzman diş hekimlerindeki muayene sıranız gelene kadar bu ağrıyı ve çeşitli sıkıntıları hafifletmek için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Tarih25 Ağustos 2021 12:42

Diş apsesinin neden olduğu sorunları evde doğal yöntemlerle hafifletebilirsiniz. Ancak bu yöntemler sorunu kökten çözmeyeceği için kesin sonuçlar veremeyecektir. Fakat bu yöntemleri, apsenin neden olduğu ağrıları ve çeşitli problemleri hafifletebilmek için uygulayabilirsiniz. Apsesinin oluşturmuş olduğu problemlerden kesin bir şekilde kurtulabilmek için uzman hekimlere başvurmanız gerektiğini unutmayınız.

Diş Apsesi Ağrısı İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Diş apsesi nedir Diş apsesi‘nin neden olduğu ağrıları evinizde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemlerle hafifletebilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin kendilerine özgü avantajları olsa da dezavantajlarının olabileceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle kesin çözümler için diş hekimlerine başvurulmalıdır. Diş hekimlerine muayene kadar aşağıda size uygun olan yöntemi seçerek ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Karanfil Yağı

Karanfil yağının içermiş olduğu maddeler nedeniyle anestezik ve antibakteriyel özelliği vardır. Bu nedenle karanfil yağını bir pamuk ya da temiz bir bez yardımıyla diş apsesinin olduğu bölgeye ve çevresine sürerseniz o bölgenin uyuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de apseden kaynaklanan ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz.

Karanfil yağının dezavantajı olduğunu unutmayanız. Karanfil yağının çok miktarda kullanılması ağzın diğer bölgelerine dağılmasına neden olabilir. Buda çeşitli olumsuz sonuçlara neden olabilir. Ayrıca karanfil yağının bol miktarda solunması nefes almada zorlanma, boğaz yanması, kalp atışlarında düzensizlik ve baş dönmesi gibi birçok farklı rahatsızlığa yol açabilir. Bu nedenle bu maddeyi uygulayacaksanız miktara çok önem vermelisiniz.

Tuzlu Su Karışımı

Diş apsesine ne iyi gelirAğız ve diş rahatsızlıklarının oluşturduğu çeşitli problemlerin hafifletilebilmesi için uygulanabilen tuzlu su karışımı dişlerinizde ya da diş etlerinizde çıkan apseler içinde kullanabilirsiniz. Tuzlu su karışımı iltihaplanmış bölgende yer alan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Ancak oluşan apsenin bu karışma gargara yapılması halinde tamamen iyileşmesi mümkün değildir.

Nane Çayı Poşeti

İnsanlar soğumuş nane çayının poşetinin apsenin olduğu bölgeye koyulmasının faydalı olduğunu ifade ederler. Ancak bu yöntemin kanıtlanmış ve açıklanabilir sonuçları yoktur. Sadece nanenin verdiği ferahlık sayesinde o bölgede oluşan ağrıda biraz hafifleme olabilir. Fakat bu uygulama çok kısa süreli bir ferahlama verecektir.

Alkol Kullanmak ya da Bölgeye Alkol Sürmek

Diş apsesi tedavisiHalk arasında en çok bilenen yanlışlardan bir tanesi diş ağrısı gibi ağız ve diş rahatsızlıklarının alkol ile geçirildiğidir. Ağız ve diş rahatsızlıklarını iyileştirmek için sıkıntılı bölgeye alkol sürmek ya da tüketmek kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Bu nedenle alkol ile herhangi bir ağız ve diş rahatsızlığınızı tedavi etmeye çalışmayın.

Diş apsesinin neden olduğu problemleri tedavi edebilmek için doğal çözümlerin yanı sıra ağrı kesiciler ve antibiyotikler kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerde apsenin nedenine yönelik olmayacağından kesin sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenle biran önce diş hekimlerine başvurarak apsenin neden ortaya çıktığını öğrenerek buna göre en uygun tedaviyi olmalısınız.

Diş Hekimi Diş Apsesini Nasıl Tedavi Eder?

Diş hekimleri ilk olarak apsenin neden ortaya çıktığını, hangi sorunun rahatsızlığa neden olduğu araştır. Daha sonra elde ettiği sonuçlara göre apsenin nedenini ortadan kaldırmak için antibiyotik tedavisi, kanal tedavisi gibi çeşitli tedavi yöntemleriyle bu nedeni iyileştirir. Daha sonra apsenin nedeni ortadan kalktığı için apsede kendiliğinden iyileşir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp