Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Çene Eklemi Tedavisi

Çene Eklemi Tedavisi
05.02.2019

Çiğneme kaslarını tutan ağrı ve fonksiyon bozukluğunun görüldüğü hastalara konulan tanı çene eklemi bozukluğu tanısıdır. “TME” (Alt Çene Eklemi), alt çene ile kafatasını birbirine bağlayan dinamik ve canlı bir dokudur. Belli bazı durumlardan dolayı meydana gelen çene eklem bozukluğu, geliştirilen tıp dünyası ve teknolojinin tıbba sağladığı katkı sayesinde mümkündür. Eklem yüzeyi ve disk arasındaki uyumun bozulmasından kaynaklı olarak görülen bu hastalık, günümüzde son derece yaygın şekilde kendini göstermektedir. Çene Eklem tedavisi kliniğimizde tecrübeli uzman çene cerrahları tarafından yapılmaktadır.

Çene Eklemi Tedavisi

Ağız açmada ağrı hissi, ağız açıp kapatırken gıcırdama, klik ve tıkırtı sesi gibi belirtiler başlıca belirtileri olup, daha fazla belirti ile çene eklemi bozukluğu kendini gösterebilmektedir.

Çenek eklemi bozukluğu belirtileri nelerdir?

· Ağzı kısıtlı açabilme veya kilitlenme durumları,

· Boyun bölgesinde ağrı ve sertleşme,

· Şiddetli baş ağrısı,

· Yemek yerken yüz bölgesinde hissedilen şiddetli ağrılar,

· Dişlerin kapanmasında görülen şiddetli ağrılar,

· Çenelerde çiğneme esnasında çabuk yorulma,

· Sabah saatlerinde çeneyi açmada güçlük çekme,

· Esnemede zorlanma,

· Kulak çınlaması, kulak ağrısı ve gürleme benzeri sesler,

· Üst ve alt çenenin birleşmesinde görülen anormal durumlar.

Genel olarak çene bölgesinde meydana gelen travma, tek taraflı çiğneme alışkanlığı gibi durumların neden olduğu çene eklemi bozukluğu, diş eksikliklerinden ve diş sıkma, gıcırdatma gibi alışkanlıklar yüzünden de meydana gelmektedir. Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği uzmanlarımıza göre; stres, depresyon, fizyolojik olmayan diş kapanışı gibi durumlar da yine hastalığa neden olan etkenler arasındadır.

Tedavi olmak için geç kalmayın!

20 yaş dişlerinin geride çıkması, çapraşık diş yapısının oluşması gibi durumlardan dolayı da meydana gelebilen çene eklemi bozukluğu, erken sürede tedavi edilmelidir. Kişiye ve hastalığın derecesine bağlı olarak ilerleyen zamanlarda farklı hastalıkların meydana gelmesine de neden olabilen çene eklem tedavisi, Beylikdüzü Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği’nde uzman çene cerrahı tarafından yapılmaktadır. Tedavi süreci hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için çağrı merkezi numaramızı arayabilirsiniz.

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu