Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Çene Dolgusu Nedir? Çene Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

İnsanların yüz estetiğini etkileyen en önemli görsellerden biri de çenedir. Bu nedenle çenenin estetik açıdan iyi gözükmesi estetik kaygısı olanlar için oldukça önemlidir. Genetik ve yaş almanın getirdiği etkenler nedeniyle çene estetiğinde deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan kurtulabilmek, çene yapısındaki bozuklukları düzelttirmek ve estetik bir çene yapısına sahip olabilmek için Çene Dolgusu işlemine başvurabilirsiniz.. Bu nedenle yazımızda sizler çene dolgusu hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık.

Tarih29 Ekim 2021 14:57

Çene Dolgusu, ameliyat gerektirmeyen ve yüze altın oran şeklini vermek için başvurulan bir yöntemdir. Çene yapısında eşitsizlik olması, çenedeki çukur sorunu ve çenede asimetrik bozuklukların çözülebilmesi için bu uygulamaya başvurulmaktadır. Bu dolgular genellikle kişiye özel olarak yapılır. Bunun nedeni de tüm insanların farklı çene iskeletine sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca erkeklerde ve kadınlardaki çeneye yapılacak işlemler farklılık göstereceği için kişiye özel olarak yapılır.

Çene Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Çene dolgusu farklı rahatsızlıkları tedavi edebilmek için ya da estetik açıdan daha olumlu sonuçlar elde edebilmek için yapılır. Genellikle çeneyi estetik bir görünüme kavuşturabilmek için başvurulan bu işleme aşağıdaki durumlar içinde başvurabilirsiniz.

 • Çene ucunun sivri görünmesini istiyorsanız
 • Çene ucunun düz görünmesi için
 • Çene ucunda derin gamzeler gözükmesini için
 • Çene hattındaki sarkmaları düzelttirmek için
 • Çene ucunun normalden geri olması
 • Geniş bir çene ucuna sahip olması için

Yukarıdaki işlemleri yaptırabilmek için çene cerrahlarına ya da diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene DolgusuÇenesinde sağlık problemleri olanlar ya da estetik açıdan sorun olanlar bu problemleri çözebilmek için uzman hekimlerden yardım alırlar. Uzman hekimlerde bu sorunları ortadan kaldırmak için çene dolgusu tedavisine başvurabilir.

Bu tedavide amaç, sorunları ortadan kaldırabilmek için dolgu malzemesinin istenilen doğrultuda çeneye enjekte edilmesidir. Tedavideki ilk aşama, çene yapısının ve yüzün ayrıntılı röntgeninin ve fotoğraflarının çekilmesidir. Elde edilen verilere göre hastanın çene yapısındaki bozukluklar belirlenir ya da hastanın hangi nedenden dolayı dolgu yaptıracağı belirlenerek tedavi süreci planlanır.

Enjekte edilecek maddeye, hasta bireyin alerjisinin olup olmadığı incelendikten sonra, bir sorun görülmezse çeneye dolgu işlemi uygulanır. Uygulanacak olan dolguların Sağlık Banaklığı tarafından onaylı olması son derece önemlidir.

Çene Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu işleminden sonra, insanlar çenelerindeki farkları hemen net bir şekilde fark edebilirler. Bu işlem oldukça kısa bir sürede gerçekleştirebilir. Genellikle tek seans içinde tamamlanmaktadır. Ancak çene yapısında çeşitli sorunların düzeltilmesi ya da enjekte edilecek maddenin tekrarlanması gerekiyorsa işlem birkaç seans sürebilir.

Dolgunun çeneye enjekte edilmesi yaklaşık olarak 15 dakika gerekir. Bu kadar kısa sürmesinde lokal anestezi uygulanması da bir etkendir. Ancak işlemden korkacağını düşünen bireylere lokal anestezi uygulanabilir. Bu da işlemin biraz daha uzamasına neden olabilir. Dolgu işlemleri tamamen sonlandıktan sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ertesi günde işinize rahatlıkla gidebilirsiniz.

Çene dolgusu fiyatları

Çene Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Çene dolgusu fiyatları her hasta için farklılık gösterebilir. Bu durumun en etkili nedeni de her insanın çene yapının farklı olduğundan dolayı, uygulanacak işlemlerin değişmesidir. Ayrıca fiyatlar belirlenirken Çenedeki hangi problemler için dolgu işlemine başvurduğunuz, dolgu işleminden yararlanacak olan kişinin yüz yapısı, dolgu tedavisinde enjekte edilecek dolgunun maddesi ve ne kadar kullanılacağı ve tedavi olacağını diş hekimin bilgisi ve tecrübesi gibi durumlar göz önüne alınmaktadır.

Ancak genellikle Çene Dolgusu Fiyatları 2021 yılında 750 ₺ ile 1.200 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Kesin fiyatlar almak istiyorsanız Akvadent diş polikliniğiyle iletişim kurabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp