Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Büyükçekmece Diş Hastanesi

Diş sorunlarına en hızlı ve kalıcı çözümleri sunmayı ilke edinmiş olan kliniğimiz Büyükçekmece'de yaşayan hastalarımız içinde bir çok alanda hizmet vermektedir.

Tarih27 Haziran 2022 14:23

Sadece diş çekimi ve kanal tedavisi gibi çok yaşanan sorunların yanında gülüş estetiğinizi düzenleyecek implant, diş teli ve kaplamalar gibi bir çok farklı tedavi yine Büyükçekmece diş kliniği hizmetleri arasında yer almaktadır ve uzman ekibimiz tarafından memnuniyet oranı yüksek şekilde tedavi uygulanmaktadır.

Büyükçekmece diş kliniği

Büyükçekmece Diş Hastanesi Başlıca Hizmetleri;

Diş kliniği bünyesinde tamamı uzman hekimler tarafından vermiş olduğumuz hizmetler,

 • Ağız ve çene cerrahisi,
 • İmplant,
 • Diş dolgusu,
 • Endodonti,
 • Pedodonti,
 • Ortodonti,
 • Diş estetiği(gülüş estetiği),
 • Zirkonyum kaplama,

bunlar arasında yer almaktadır.

 İmplant Tedavisi Nedir?

Çene içerisine vida ile yerleştirilen yapay diş köküdür. İmplant genellikle titanyumdan yapılmakta olup çene dokusuna yüksek oranda uyum sağlanmaktadır. Tek diş eksikliğinde ya da çoklu diş eksikliklerinde kullanılan bir yöntemdir. Büyükçekmece diş kliniği çene hareketlerinin normale en yakın şekilde devam etmesine olanak sağlanmaktadır.

 • Ne Zaman Kullanılır?

Büyükçekmece dişçilerDiş eksikliği çenede fonksiyon kaybına ve ağızda estetik problemlere sebep olabilmektedir. Bununla beraber konuşma bozukluğu da diş eksikliğinin bir sebebi olarak ifade edilebilir. Ağız yapısına Büyükçekmece dişçi önerisi ile uygulanmaktadır. Diş kaybının olduğu bölgede kemik erimesi meydana gelebilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için diş kaybının ardından implant ile kemik erimesi önemli ölçüde engellenmektedir.

Diş Dolgusu Nedir?

Çürüyen dişin etkilenen bölgesinin bir çeşit restarasyonu olarak ifade edilebilir. Büyükçekmece diş hastanesinde amaç dişin tamamen çürümesini engellemek ve bununla beraber diş kaybını gidermektir.

 •  Ne Zaman Yapılır?

Dişin etkilenen bölgesinin boyutu ve çene içerisinde dişin konumu önemli etkenlerdendir. Diş hastanesinde çeşitli dolgu materyalleri kullanılmaktadır. Kişinin bütçesine göre dolgu materyali tercih edilebilmektedir.

 Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Uygulanır?

Çene yapısında veya diş yerde meydana gelen bozukluk sonucu uygulanmakta olan tedavi yöntemidir. Ortodonti hizmeti yalnızca alanında uzman olan Doktorlar tarafından verilebilmektedir. Büyükçekmece diş hastanesi alanında uzman doktorlarımız tarafından ortodonti hizmeti verilmektedir. Ortodonti kelimesi ile özdeşleşmiş olan diş teli kullanımı ülkemizde oldukça yaygındır. Diş teli kullanımı ile dişlerini şekil bozukluğu ve çene yapısı düzeltilmektedir.

 Kanal Tedavisi Nedir?

Dişin özünde yer alan pulpanın çıkartılması ve devamında bölgenin enflamasyondan arındırma işlemidir. Dezenfekte edilen bölge dolgu maddesi ile doldurulup kapatılır. Kanal tedavisi diş röntgeni, anestezi, pulpektomi ve doldurma işlemi gibi dört işlem adımından oluşmaktadır. Kanal tedavisi takip eden günler içerisinde diş ağrısı ile karşılaşılabilir. Ancak bu ara herhangi bir diş ağrısından hasta olan bir ağrı değildir. Tedavi sonrasında Büyükçekmece dişçi tavsiyesine göre hareket etmeniz ağrı yönetimi için önemlidir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Estetik bir görüntüyle birlikte çene fonksiyonlarının daha işlevsel hale gelmesini sağlamaktadır. Diş kliniğinde uygulanan bu yöntemin iki farklı uygulaması mevcuttur. Bunlar metal destekli diş kaplama ve metal desteksiz diş kaplamadır. Büyükçekmece diş hastanesinde zirkonyum diş kaplamasının ardından vücutta herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmamaktadır. Zirkonyumun ışığı geçirmesi ve daha esnek bir yapıya sahip olması sebebiyle diğer uygulamalardan daha kullanışlıdır. Büyükçekmece diş kliniği 5 günlük süreçte zirkonyum tedavisi yapılabilmektedir.

Büyükçekmece diş

 Diş Estetiği Nedir?

Sosyal hayatta insanların iletişimlerinde etkin olan diş; estetik açıdan önem taşımaktadır. Diğer adıyla gülüş estetiği tek seansta yapılabilmektedir. Büyükçekmece diş kliniğinde tam seramik köprü, porselen dolgu ve diş kaplama uygulamaları tek seansta yapılmaktadır. Dental implant ile oluşturulan köprü 3 ay içerisinde çene kemiğine uyum sağlar. Bu işlemden sonra kişinin estetik olarak görünümü tasarlanabilir.

Peridonti Nedir?

16 yaşına kadar olan çocukların süt dişleri, çürükler, daimi dişler ve kalıtımsal diş anomalileriyle ilgilenir.  Çocukların ağız, diş ve çene gelişiminin sağlıklı bir şekilde kontrol edilmesidir. Çocukların ağız ve diş sağlığı yetişkinlerden farklıdır. Bunun nedeni çocukların ağız ve diş yapısının hassas yapısıdır. Çocuklarda süt dişler çıktıktan sonra fırça kullanımına başlanmalıdır. Büyükçekmece dişçileri çocuğun 6 yaşına gelmesi ile macun kullanımını tavsiye etmektedir. Çocuğun 1 yaşına gelmesini ardından diş hekimi ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir.

5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Behiye dedi ki:

  Merhaba benim arka dişlerim komple derin çürükler oluştu önler zaten bir diş taş diğerleri de sarardı agiz kokusu ve boğaz ağrısı oluştu yaşım 19 nasil bir tedavi uygulamaliyim hastalık nedeniyle doktorada pek gidemiyorum

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Efendim, Öncelikle en kısa sürede tedavi planlaması yapılması gerekmekte, bahsettiğiniz sorunların birden çok kaynağı olabilir. Ağız ve Diş problemleri bir çok diğer hastalığında tetikleyicisi olduğundan nasıl bir tedavi uygulanabileceği ile ilgili ancak klinik muayene sonrası bilgi verilebilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp