Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Bonding Uygulaması Nedir?

 Bonding uygulaması, insanların estetik açıdan kendilerini daha hissedebilmeleri için dişlerinde çeşitli estetikler yaptırabildiği bir tedavi yöntemidir. Bonding, dişlerde meydana gelen kırık, çatlak gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisi içinde başvurulan bir uygulamadır. Diğer ağız ve diş tedavilerine göre daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği için günümüzde sıkça başvurulan bir diş estetik tedavisidir.

Tarih12 Mart 2021 13:49

Bonding, diş yüzeyinde hiçbir şekilde aşındırma işlemlerine başvurmadan doğal diş rengine uygun olarak seçilen kompozit dolgunun dişlere yerleştirilmesi ya da dişlerin şekillendirilmesi işlemidir. İnsanlar dişlerindeki aralıkları, şekil bozukluklarını düzelttirmek için başvurabileceği en iyi yöntemlerden bir tanesidir.

Hangi Diş Estetiklerinde Bonding Uygulamasına Başvurulabilir?

BondingBonding uygulamasında uzman diş hekimleri dişlerinizi istediğiniz şekle uygun hale getirebilirler. İnsanlar genellikle Bonding uygulaması dişlerin ufak problemleri düzelttirmek ve dişlerini istedikleri şekle getirebilmek için başvurmaktadırlar. Bonding uygulamasına aşağıdaki durumların tedavisi için başvurabilirsiniz.

 • Dişlerinizin şeklini değiştirerek istediğiniz ve arzu ettiğiniz diş görünümüne getirebilmek için
 • Dişlerinizde meydana gelen çatlakları, kırıkları ve yontulmuş dişleri tedavi ettirmek için
 • Dişler arasındaki boşlukları doldurabilmek için
 • Dişlerinizdeki çeşitli çürükleri tedavi ettirmek
 • Dişlerinizi ebat bakımından estetik şekilde büyütmek
 • Amalgam dolgulara göre daha estetik ve daha kozmetik bir alternatif
 • Sararmış ve lekelenmiş dişlerin rengini beyazlatmak ve görünümü daha da iyileştirmek için

Yukarıda bahsedilen ağız ve diş sağlığı problemleriniz varsa, uzman diş hekimlerine başvurarak Bonding Tedavisi için yardım alabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bonding uygulaması yaklaşık olarak yarım saat ile bir saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır. Tek seans bonding uygulamasını gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Hangi dişlere bonding uygulaması yapılacaksa o dişler ilk olarak uygulama için hazır hale getirilir. Diş hekiminiz ağız ve dişlerinizi muayene eder ve ufak sorunları tedavi ettikten sonra uygulamaya geçilir.

BondingBonding uygulanacak olan dişlere ilk olarak yüzeyinin pürüzlendirilmesi için kondisyon sıvısı sürülür. Bu sıvı sayesinde kullanılacak olan malzemelerin dişlere yapıştırılması sağlanmaktadır. Daha sonra diş rengine uygun olan malzemeler dişe yapıştırılır. Malzemeler sertleşmeden önce istenilen şekle getirilmek için gerekli olan işlemler gerçekleştirilmektedir. Şekillendirme işlemi tamamlandıktan sonra dişler ve malzeme sertleştirilmek için lazer ya da parlak ışıklar kullanılır. Sertleşen malzemeler diş yüzeyine tamamen yerleştikten sonra dişlerin şekillendirilmesi için uzman hekimler işlemleri gerçekleştirirler. Son olarak diş yüzeyinin daha iyi görünmesi ve doğal diş rengine uygun olması için parlatma işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler sırasında hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmezsiniz.

Bonding uygulamasından sonra dişlerinizin ömrü 6 ila 10 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ancak bu süreyi uzatmak için ağız ve diş hijyeninize, yıllık rutin kontrollerinize gereken önemi vermeniz gerekmektedir.

Bonding Fiyatları Ne Kadar?

Bonding fiyatları 2021 yılı için yaklaşık olarak 700 ila 100 TL arasında değişiklikler göstermektedir. Ancak Bonding fiyatları belirlenirken birçok farklı etken göz önüne alınmaktadır. Bonding fiyatları aşağıdaki etkenler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

 • Bonding fiyatlarının belirlenmesinde uygulamanın kaç dişe yapılacağı oldukça önemlidir. Çünkü kaç diş olursa diş yapıştırma maliyetleri de ona göre değişeceğinden fiyatlar değişiklik gösterecektir.
 • Bonding uygulamasının yapılacağı bölgenin durumu ve büyüklüğü fiyatları etkileyecektir. Örneğin dişler arasındaki boşluğu doldurmak için bonding uygulamasına başvuruyorsanız aradaki boşluğun küçüklüğü ya da büyüklüğü fiyatların değişmesine neden olacaktır.
 • Tüm ağız ve diş tedavilerinde olduğu gibi Bonding uygulamasında da hangi diş hekiminden hizmet alacağınız bonding fiyatlarını etkileyecektir. Ayrıca hangi klinikten hizmet alacağınızda fiyatlar üzerinde değişiklikler meydana getirecektir.
 • Bonding uygulamasının gerçekleştirilmesi için önceden ağız ve dişlerdeki problemlerin tedavi edilmesi gerekiyorsa bu durumda fiyatı etkileyecektir.
5/5 - (1 vote)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp