Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
en

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting)

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting)
30.04.2019

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting) Nedir?

Özellikle üst çenedeki dişlerin yenilenmesi için yapılan implant uygulamalarında, operasyonun sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmesi için gereken bazı ön koşullar bulunmaktadır. Çenenin bittiği yerden itibaren başlayan kemik yapısının yeterli hacim ve yoğunlukta olması da aranan bu şartlardan biridir. Bu sert dokunun gerekli şartları sağlamadığı durumlarda direkt olarak implant operasyonuna başlanamaz. sinüs kaldırma diğer adıyla sinus lifting adı verilen uygulamaya başvurulur.

Sinüs Kaldırma; cerrahi yollarla, halihazırda var olan kemiği yoğunlaştırmak veya eksik görülen yerlerde yeni kemik oluşumunu sağlamak için kullanılan bir tekniktir. Bu teknik ile amaçlanan şey ise implantın tam olarak tutunabilmesine olanak sağlayacak gerekli yoğunluk ve hacimdeki kemiği oluşturmaktır. Yani implantın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için bazı durumlarda sinüs lifting şarttır.

Sinüs Kaldırma  Nasıl Yapılır?

Öncelikle işin uzmanı olan çene cerrahi tarafından Sinüs lifting uygulaması yapılacak bölge belirlenir. Ardından lokal anestezi uygulanır ve uygun aletlerle sinüsün yan yüzeyinde müdahaleyi mümkün kılacak küçük bir açıklık yaratılır. Bu açıklık aracılığıyla operasyonu takip eden süreçte kemik oluşumunu sağlayacak kemik tozu bölgeye yerleştirilir. Milimetrik hesaplarla sürdürülen ve son derece hassas bir operasyon olan Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting), işinde uzman bir çene cerrahı tarafından yapılmalıdır.

Sinüs Kaldırma  ile İmplant Arasında Ne Kadar Beklenmeli?

            Açık Sinüs Lifting Operasyonu

halihazırda 4 mm’nin üzerinde kemik hacmi bulunmayan hastalarda tercih edilir ardından implant uygulamasının yapılabilmesi için kemik dokunun yeterli yoğunluğa ulaşması beklenmelidir. Bu süre hastadan hastaya değişiklik gösterebilmekle beraber ortalama 6 ay gibi bir zaman aldığı söylenebilir. 3-6 aylık beklemenin ardından Sinüs Kaldırma  operasyonu başarıyla sonuçlanmışsa kemik yapısı implantı kabul etmeye hazır hale gelir.

            Kapalı Sinüs Lifting Operasyonu

operasyonu ise hasta halihazırda minimum 4 mm kemik hacmine sahipse tercih edilir. Daha az kemik grefti gerektirdiği için bekleme süresi de doğru orantılı olarak azalır. Bir komplikasyon yaşanmaması halinde Sinüs Kaldırma işlemini ardından implant uygulamasına geçilebilir.

 

Sinüs Lifting işlemi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Whatsapp hattımızdan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için randevu alabilirsiniz. AkvaDent diş kliniği olarak Sinüs lifting operasyonu için uzman çene cerrahı kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. Akvadent dedi ki:

  Teşekkür Ederiz..

 2. Akvadent dedi ki:

  0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Akvadent dedi ki:

  Haftanın 2 günü tam zamanlı olarak Polikliniğimizde..

 4. Ceren dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgiler için.

 5. Garnet dedi ki:

  Başarılı bir paylaşım..

 6. Norberto dedi ki:

  Sinus Lifting Fiyatı nedir?

 7. Taner Erdin dedi ki:

  tşkler

 8. Koray dedi ki:

  Teşekkürler Paylaşımınız için çok açıklayıcı olmuş.

 9. İlyas Halis dedi ki:

  Merhabalar, Çene cerrahınız var mı ?

  1. Akvadent dedi ki:

   Evet Efendim Kliniğimiz de tam zamanlı çene cerrahımız bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu