Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting)

Özellikle üst çenedeki dişlerin yenilenmesi için yapılan implant uygulamalarında, operasyonun sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmesi için gereken bazı ön koşullar bulunmaktadır.

Tarih3 Haziran 2024 14:36

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting) Nedir?

Çenenin bittiği yerden itibaren başlayan kemik yapısının yeterli hacim ve yoğunlukta olması da aranan bu şartlardan biridir. Bu sert dokunun gerekli şartları sağlamadığı durumlarda direkt olarak implant operasyonuna başlanamaz. sinüs kaldırma diğer adıyla sinus lifting adı verilen uygulamaya başvurulur.

Sinüs Kaldırma; cerrahi yollarla, halihazırda var olan kemiği yoğunlaştırmak veya eksik görülen yerlerde yeni kemik oluşumunu sağlamak için kullanılan bir tekniktir. Bu teknik ile amaçlanan şey ise implantın tam olarak tutunabilmesine olanak sağlayacak gerekli yoğunluk ve hacimdeki kemiği oluşturmaktır. Yani implantın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için bazı durumlarda sinüs lifting şarttır.

Sinüs Kaldırma  Nasıl Yapılır?

Öncelikle işin uzmanı olan çene cerrahi tarafından Sinüs lifting uygulaması yapılacak bölge belirlenir. Ardından lokal anestezi uygulanır ve uygun aletlerle sinüsün yan yüzeyinde müdahaleyi mümkün kılacak küçük bir açıklık yaratılır. Bu açıklık aracılığıyla operasyonu takip eden süreçte kemik oluşumunu sağlayacak kemik tozu bölgeye yerleştirilir. Milimetrik hesaplarla sürdürülen ve son derece hassas bir operasyon olan Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting), işinde uzman bir çene cerrahı tarafından yapılmalıdır.

Sinüs Kaldırma  ile İmplant Arasında Ne Kadar Beklenmeli?

Açık Sinüs Lifting Operasyonu

halihazırda 4 mm’nin üzerinde kemik hacmi bulunmayan hastalarda tercih edilir ardından implant uygulamasının yapılabilmesi için kemik dokunun yeterli yoğunluğa ulaşması beklenmelidir. Bu süre hastadan hastaya değişiklik gösterebilmekle beraber ortalama 6 ay gibi bir zaman aldığı söylenebilir. 3-6 aylık beklemenin ardından Sinüs Kaldırma  operasyonu başarıyla sonuçlanmışsa kemik yapısı implantı kabul etmeye hazır hale gelir.

Kapalı Sinüs Lifting Operasyonu

operasyonu ise hasta halihazırda minimum 4 mm kemik hacmine sahipse tercih edilir. Daha az kemik grefti gerektirdiği için bekleme süresi de doğru orantılı olarak azalır. Bir komplikasyon yaşanmaması halinde Sinüs Kaldırma işlemini ardından implant uygulamasına geçilebilir.

 

Sinüs Lifting işlemi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Whatsapp hattımızdan veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için randevu alabilirsiniz. AkvaDent diş kliniği olarak Sinüs lifting operasyonu için uzman çene cerrahı kadromuzla hizmetinizdeyiz.

4.9/5 - (9 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 14 Yorum
 1. Hakan dedi ki:

  Sinüs lifting yaptırmadan ve greft koymadan doktor imalat yaptı. Simdi bu iki operasyonu imalat yapıldıktan sonra yaptırmam mümkün mü?

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Hakan Bey,
   Sinüs Lifting ve greft uygulaması implant cerrahisinden önce ve implant cerrahisi ile yapılan tedavilerdir.

 2. Havvanur dedi ki:

  Merhaba ben ortodonti tedavisi gördüm 7 sene önce geceleri bir sure seffaf plak da kullandim ama yavas yavas on disimde bozulmalar oldugunu gormekteyim ozaman doktorumdan on arka dislerime sabit kalıcı tel takmasini istemistim yapmamıştı simdi bozulmalar basladi ne yapmaliyim :((

  1. Akvadent dedi ki:

   Selamlar Havvanur Hanım, hiç üzülmenize gerek yok, tek bir şeffaf plak tedavisi ile tekrar eski haline sabitlenip ardından retainer dediğiniz o telden takıp sabitleyebiliriz. Müsait olduğunuz zaman 0544 620 10 20 numaralı telefondan ulaşırsanız yardımcı olabiliriz.

 3. Akvadent dedi ki:

  Teşekkür Ederiz..

 4. Akvadent dedi ki:

  0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Akvadent dedi ki:

  Haftanın 2 günü tam zamanlı olarak Polikliniğimizde..

 6. Ceren dedi ki:

  Teşekkürler güzel bilgiler için.

 7. Garnet dedi ki:

  Başarılı bir paylaşım..

 8. Norberto dedi ki:

  Sinus Lifting Fiyatı nedir?

 9. Taner Erdin dedi ki:

  tşkler

 10. Koray dedi ki:

  Teşekkürler Paylaşımınız için çok açıklayıcı olmuş.

 11. İlyas Halis dedi ki:

  Merhabalar, Çene cerrahınız var mı ?

  1. Akvadent dedi ki:

   Evet Efendim Kliniğimiz de tam zamanlı çene cerrahımız bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

  Bilgi Al

  Bilgi Alın

  Whatsapp

  Whatsapp