Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Protez Diş Fiyatları

Protez Diş Fiyatları
06.05.2019

PROTEZ DİŞ NEDİR ?

Protez diş, dişini ya da dişlerini kaybetmiş kişiler için uygulanan bir işlemdir. Her ne kadar ağız içi bakımınızı tam yapsanız da bazen beklenmedik problemlerle karşılaşmak mümkündür. Dişlerinizle ilgili yaşadığınız sıkıntılar, diş çekimi, dolgu gibi birçok farklı tedavi yöntemleriyle çözülebilir. Fakat, yaşadığınız problem diş kaybına sebep olmuş ya da oluyorsa, dişinizde meydana gelen ve diş kaybına sebep olacak kadar büyük çürükler varsa, dişte kırılmalar, dişin düşmesi ya da dolgunun yetersiz kalması gibi durumlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi protez diştir. Protez diş en son çare olarak uygulanan yöntemdir. Öncelikle problemli diş kurtarılmaya çalışılıp, farklı uygulamalar yapılır. Bu tedavi işe yaramıyorsa ve siz dişinizi kaybetmişseniz o zaman protez diş tedavisine başvuruluyor.

PROTEZ DİŞ NEDİR VE NASIL YAPILIR ?

İşlevini kaybetmiş olan dişin görevini üstlenmesi amacıyla yapılan dişlere protez diş denir. Genellikle porselen ya da akrilik kullanılarak yapılan diş protezleri iki çeşitten oluşur:

Sabit Protez Diş

Sabit protezler, adından da anlaşılacağı üzere hastanın takıp çıkaramayacağı, dişe bağlı olan sabit diş protezleridir. Sabit diş protezleri,

protez diş nedirhastanın kendi dişinden üretilir ve öyle takılır. Sabit protezler az diş kaybı yaşamış olan hastalara uygulanır. Tedavi sürecinde sabit protezin uygulanma aşamaları şöyledir:

 • İlk adım olarak yerine sabit protez takılacak olan diş çıkarılır ve bulundu diş boşluğu temizlenir.
 • Ardından kesilen diş hazırlanır, üzeri kaplanır ve hastanın ağzına yerleştirilir.
 • Sabit protezin hazırlanması 10 gün sürer. Bu süre boyunca hasta sık sık diş hekimiyle görüşmelidir.
 • 10 günün sonunda hastaya sabit protez diş takılır ve tedavi tamamlanmış olur.

Sabit diş protezlerinin ömrü 6-8 yıl kadardır. Hastanın ağız içi bakımı ve protezlerine nasıl baktığı süreyi uzatıp kısaltabilir. Eski dişin yerine takılan sabit protez dışarıdan tıpkı hastanın kendi dişi gibi görüneceğinden, estetik kaygı yaşayan hastalarda bu yöntemi tercih etmektedir.

Deflex Protez (Kırılmaz Diş Protezi)

Deflex protezler estetik görünümü ve dayanıklılığını nedeniyle oldukça tercih edilen protezler arasında yer almaktadır. Yeme ve içme alışkanlıklarının düzenlenme sürecinde oldukça verimli olan Deflex Protez aynı zamanda esnekliği ile bilinmektedir.  Deflex Kırılmaz Protez tedavisi düşünüldüğü kadar uzun süre veya zorlayıcı bir tedavi değildir. Genellikle tüm dişleri çekilmiş olan veya diş çürüme problemi olan hastalarda kullanılan bu tedavide diğer protezlerde olduğu gibi metal kancalar bulunmadığı için diş etlerine yerleştirildiğinde hastayı her hangi bir şekilde rahatsız etmemektedir.
Deflex protez tedavisi hastaların öncelikli kontrolleri sonrasında tedaviye başlandıktan sonra 25 ila 30 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kırılmaz diş protezinin fiyatları hastaların tedavilerine göre büyük oranda fark göstermektedir. Diş sorunlarınız hakkında ve Deflex diş protezi hakkında bilgi almak için uzman Akvadent diş ekibimizle görüşebilir ve fiyat alabilirsiniz.

Hareketli Protez Diş

protez dişSabit protezin aksine hastanın çıkarıp taktığı bir protez türüdür. Genelde, diş kaybı çok olan hastalara uygulanır. Eğer hasta bölüm bölüm diş kaybı yaşamışsa hareketli protezi bölümlü takılır, toplu bir diş kaybı mevcutsa da o şekilde hareketli protez takılır. Hareketli protezin takılma aşamaları şu şekildedir:

 • Hastanın diş kaybına bakılır ve bu doğrultuda hareketli protezi kısmı mi yoksa tam mı takılacağına karar verilir.
 • Ardından hastanın diş ölçüleri alınır ve gerekliyse geçici diş takılır.
 • Protezler hazırlandıktan sonra hasta kullanmaya başlar.

Hareketli Protez ile Sabit Protez arasındaki Fark Nedir?

Hareketli protez, sabit proteze göre daha uzun süren bir hazırlık aşamasına sahiptir. Yapımı 6-7 hafta süren hareketli protez takıldıktan sonra, hasta protezinin bakımlarını ihmal etmemelidir. Hareketli protezi sadece yaşlı insanların kullandığı önyargısı yüzünden hastalar hareketli protezi tercih etmemektedir, fakat toplu diş kayıplarında hareketli protez takmak zorundadır. Hareketli protez takan bireyler, ağız içinde protezi hisseder, öksürdüklerinde ya da konuştuklarında protezin hareket ettiğini fark ederler. Bu sebeple hastalar bu tedaviyi olumlu karşılamazlar. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Protez Diş Fiyatları

 

2019 Yılı Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen Protez Diş Fiyatları aşağıdaki gibidir.

TDB 2019 Protez Diş Fiyatları
Tam Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1715 TL
Bölümlü Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1.740,00 TL
Tam Protez (Metal Destekli- Tek Çene)
Kdv Dahil 2.000 TL
Bölümlü Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş – Tek Çene)
Kdv Dahil 1.950,00 TL
Hassas Tutuculu Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)
Kdv Dahil 2.370,00 TL
✓ İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)
Kdv Dahil 525 TL
Geçici (İmmediat) Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1105 TL
Diş Çekimi
Kdv Dahil 145 TL
Gömülü Diş Çekimi
475 TL

 

Ziyaretçi Yorumları - 16 Yorum
 1. Liliane dedi ki:

  Ben üst sabit protez değerini bilmek istiyorum (Ben zaten bir mobil protez var) ve ben alt protez istiyorum (Ben 10 alt diş var)

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Liliane, tam olarak ihtiyacınız olan tedaviyi anlayamadım. Kliniğimizde Türkçe, İngilizce, Farsça, Fransızca, Arapça bilen çalışanlarımız olduğu için bu dillerde size destek verebiliriz. 0544 620 1020 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

 2. Ahmet dedi ki:

  Merhaba dişlerimin çoğu üst ve alt kırık var yamuk var ve çürükler var nasıl tedavi uygulayabiliriz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Ahmet Bey, Dişlerinizin çoğunda bu tarz problemler varsa tüm dişlerinizdeki çürükler temizlenir kanal tedavisi gereken dişleriniz varsa kanal tedavisi yapılabilir en sonunda da gülüş estetiği için kaplama yapılabilir. Böylelikle hem ileri dönük olarak dişlerinizin çürümesini durdurmuş olursunuz hemde estetik bir gülüşe sahip olmuş olursunuz. Detaylı bilgi için 05446201020 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

 3. Engin dedi ki:

  16üst çene 7alt çene sabit protez ücreti nedir

 4. Kemal inan dedi ki:

  Üst var alt ön sekiz benim sağ ve sol alt arkalar için yaptırmak istiyorum ücreti nekadar ?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Kemal Bey,
   Tam olarak ne yaptırmak istediğini belirtirseniz sizlere yardımcı olmak isterim. 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Ufuk dedi ki:

  7 adet değişik bölgelerde diş kaybı mevcut çekimi yapıldı yeni protez dş yaptırmak istiyorum uygun maliyetli olsun diye nasıl bir çözüm önerirsiniz?

  1. Akvadent dedi ki:

   Damak Protez diş en uygun fiyatlı yapılabilecek protez diş tedavisidir.

 6. Şenol akbay dedi ki:

  Üst dişlerim sallanıyor doktora gittigimde çekilmesi gerekdigi söylendi ve dişlerimi çektiriyorum takma diş yaptırmak istiyorum ama ağız içinde oynamasını konuşurken gülerken acaba çıkarmı diye düşünmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Şenol Bey,
   Öncelikle geçmiş olsun. Eğer çene kemiğiniz müsaitse 2 adet implant ile takma çıkarma protez yapılabilmektedir.
   0544 620 10 20 veya 0850 303 7474 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz detaylı bilgi için.

 7. Murat Aksoy dedi ki:

  Selamlar. Üst Dişlerim hepsi tamam ve sağlam alt dişlerim sağda tek azı dişim kırık sol tarafta 3 azı dişimde kaplama var 2 azı dişim çekilmiş bunlar için nasıl bir çözüm yapabiliriz kaplamam 10 yılı aştı şimdi pek rahat değil iyi çalışmalar dilerim..

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Murat Bey, kaplamalarınızın durumunu öncelikle panoramik röntgen ve klinik muayene ile değerlendirmemiz gerekmektedir. Eksik dişleriniz için klinik muayene sonrası çene cerrahisi uzmanımız tarafından planlama oluşturulması gerekmektedir. Dilerseniz 054 620 1020 numaralı hattımızdan ücretsiz muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

 8. Engin dedi ki:

  Üst çene 14 dış sabit protez yapistirmali dış var eski prtoz sökülüp yenisi yapılacak ücret nedir

 9. Gamze Sunk dedi ki:

  Merhaba ön de iki disimi cektirecegim ve kaplama yada protez ıstiyorum fiyat nedir iki dis icin

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Gamze Hanım, 0544 620 10 20 numaralı whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu