Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Protez Diş Fiyatları

Protez diş, dişini ya da dişlerini kaybetmiş kişiler için uygulanan bir işlemdir. Her ne kadar ağız içi bakımınızı tam yapsanız da bazen beklenmedik problemlerle karşılaşmak mümkündür. Dişlerinizle ilgili yaşadığınız sıkıntılar, diş çekimi, dolgu gibi birçok farklı tedavi yöntemleriyle çözülebilir.

Tarih15 Ocak 2021 14:03

PROTEZ DİŞ NEDİR ?

Fakat, yaşadığınız problem diş kaybına sebep olmuş ya da oluyorsa, dişinizde meydana gelen ve diş kaybına sebep olacak kadar büyük çürükler varsa, dişte kırılmalar, dişin düşmesi ya da dolgunun yetersiz kalması gibi durumlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi protez diştir. Protez diş en son çare olarak uygulanan yöntemdir. Öncelikle problemli diş kurtarılmaya çalışılıp, farklı uygulamalar yapılır. Bu tedavi işe yaramıyorsa ve siz dişinizi kaybetmişseniz o zaman protez diş tedavisine başvuruluyor.

PROTEZ DİŞ NEDİR VE NASIL YAPILIR ?

İşlevini kaybetmiş olan dişin görevini üstlenmesi amacıyla yapılan dişlere protez diş denir. Genellikle porselen ya da akrilik kullanılarak yapılan diş protezleri iki çeşitten oluşur:

Sabit Protez Diş

Sabit protezler, adından da anlaşılacağı üzere hastanın takıp çıkaramayacağı, dişe bağlı olan sabit diş protezleridir. Sabit diş protezleri,

protez diş nedirhastanın kendi dişinden üretilir ve öyle takılır. Sabit protezler az diş kaybı yaşamış olan hastalara uygulanır. Tedavi sürecinde sabit protezin uygulanma aşamaları şöyledir:

 • İlk adım olarak yerine sabit protez takılacak olan diş çıkarılır ve bulundu diş boşluğu temizlenir.
 • Ardından kesilen diş hazırlanır, üzeri kaplanır ve hastanın ağzına yerleştirilir.
 • Sabit protezin hazırlanması 10 gün sürer. Bu süre boyunca hasta sık sık diş hekimiyle görüşmelidir.
 • 10 günün sonunda hastaya sabit protez diş takılır ve tedavi tamamlanmış olur.

Sabit diş protezlerinin ömrü 6-8 yıl kadardır. Hastanın ağız içi bakımı ve protezlerine nasıl baktığı süreyi uzatıp kısaltabilir. Eski dişin yerine takılan sabit protez dışarıdan tıpkı hastanın kendi dişi gibi görüneceğinden, estetik kaygı yaşayan hastalarda bu yöntemi tercih etmektedir.

Deflex Protez (Kırılmaz Diş Protezi)

Deflex protezler estetik görünümü ve dayanıklılığını nedeniyle oldukça tercih edilen protezler arasında yer almaktadır. Yeme ve içme alışkanlıklarının düzenlenme sürecinde oldukça verimli olan Deflex Protez aynı zamanda esnekliği ile bilinmektedir.  Deflex Kırılmaz Protez tedavisi düşünüldüğü kadar uzun süre veya zorlayıcı bir tedavi değildir. Genellikle tüm dişleri çekilmiş olan veya diş çürüme problemi olan hastalarda kullanılan bu tedavide diğer protezlerde olduğu gibi metal kancalar bulunmadığı için diş etlerine yerleştirildiğinde hastayı her hangi bir şekilde rahatsız etmemektedir.
Deflex protez tedavisi hastaların öncelikli kontrolleri sonrasında tedaviye başlandıktan sonra 25 ila 30 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Kırılmaz diş protezinin fiyatları hastaların tedavilerine göre büyük oranda fark göstermektedir. Diş sorunlarınız hakkında ve Deflex diş protezi hakkında bilgi almak için uzman Akvadent diş ekibimizle görüşebilir ve fiyat alabilirsiniz.

Hareketli Protez Diş

protez dişSabit protezin aksine hastanın çıkarıp taktığı bir protez türüdür. Genelde, diş kaybı çok olan hastalara uygulanır. Eğer hasta bölüm bölüm diş kaybı yaşamışsa hareketli protezi bölümlü takılır, toplu bir diş kaybı mevcutsa da o şekilde hareketli protez takılır. Hareketli protezin takılma aşamaları şu şekildedir:

 • Hastanın diş kaybına bakılır ve bu doğrultuda hareketli protezi kısmı mi yoksa tam mı takılacağına karar verilir.
 • Ardından hastanın diş ölçüleri alınır ve gerekliyse geçici diş takılır.
 • Protezler hazırlandıktan sonra hasta kullanmaya başlar.

Hareketli Protez ile Sabit Protez arasındaki Fark Nedir?

Hareketli protez, sabit proteze göre daha uzun süren bir hazırlık aşamasına sahiptir. Yapımı 6-7 hafta süren hareketli protez takıldıktan sonra, hasta protezinin bakımlarını ihmal etmemelidir. Hareketli protezi sadece yaşlı insanların kullandığı önyargısı yüzünden hastalar hareketli protezi tercih etmemektedir, fakat toplu diş kayıplarında hareketli protez takmak zorundadır. Hareketli protez takan bireyler, ağız içinde protezi hisseder, öksürdüklerinde ya da konuştuklarında protezin hareket ettiğini fark ederler. Bu sebeple hastalar bu tedaviyi olumlu karşılamazlar. AkvaDent diş kliniği farkıyla en doğru bilgi için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Protez Diş Fiyatları

 

2019 Yılı Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen Protez Diş Fiyatları aşağıdaki gibidir.

TDB 2019 Protez Diş Fiyatları
Tam Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1715 TL
Bölümlü Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1.740,00 TL
Tam Protez (Metal Destekli- Tek Çene)
Kdv Dahil 2.000 TL
Bölümlü Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş – Tek Çene)
Kdv Dahil 1.950,00 TL
Hassas Tutuculu Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)
Kdv Dahil 2.370,00 TL
✓ İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)
Kdv Dahil 525 TL
Geçici (İmmediat) Protez (Akrilik – Tek Çene)
Kdv Dahil 1105 TL
Diş Çekimi
Kdv Dahil 145 TL
Gömülü Diş Çekimi
475 TL

 

5/5 - (2 votes)
Ziyaretçi Yorumları - 51 Yorum
 1. Meryem taşan dedi ki:

  Öncelikle merhabalar, alt cene haraketli protez ve 10 adet porselen diş fiyatı nedir acaba

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Meryem Hanım, Planlama yapılabilmesi için klinik muayenesi gerekmektedir. Porselen kaplama yapmayı düşündüğünüz dişlerinizi görmemiz gerekir. Kanal Tedavisi, diş çekimi gerekebilmektedir.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler doktor bey;
  Benim alt ve üst cenede öndeki 6 dişim saglam arkadakiler cürümeye asınmaya ve kırılmaya basladı nasıl bi tedavi uygulanabilir maliyeti ve tedavi süreci ne kadar sürür.
  İyi calısmalar.

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar, Klinik muayene olmadan maalesef fikir vermek zor. Dişlerinizin neden kırıldığı belirlenmeli bununla beraber Sağlıklı bir tedavi planlaması oluşturulması için Panoramik röntgen görüntüsü ile muayene olmanız gerekir.

 3. Muhammet dedi ki:

  Merhaba iyi günler yaşım 19 ama dişlerime hiç bakmadım pişman oldum diyebilirim üst çene de 6 diş ve alt çenede 6 diş olmak üzere toplam 12 dış yaptırmak istiyorum ne önerirsiniz

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Muhammet Bey, Klinik muayene sonrasında dişlerinizin ihtiyacı olan dolgu, kanal tedavisi, çekim gibi tedaviler uygulandıktan sonra korumak için porselen yada zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 05446201020 numaralı telefonumuzdan bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

 4. MUSTAFA dedi ki:

  Hocam, benim alt sağ ve sol taraf en arka dişlerim sağlam üstlerde aynı şekilde sağ sol en arka dişlerim sağlam yani bu dişlerim kalsın istiyorum diğer tüm dişlerimi çektirmek istiyorum bu şekilde hamgi tedavi bana uygundur sabit protez yapılabilirmi üst tarafta damaklı protez kesinlikle istemiyorum ne yapabiliriz hocam bu arka dişlerimin üstüne alt üst sabit protez takılabilirmi?

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Mustafa Bey, Sanırım dişlerinizden dolayı bayağı sorun yaşamışsınız öncelikle geçmiş olsun dilerim. Fakat sizin de tahmin edeceğiniz gibi hastalarımız istediği için problem olmayan yada problemi büyük olasılıkla çözülebilecek bir dişi çekmeyi uygun bulmuyoruz. Öncelikle sizin dişleriniz ile ilgili durumu belirlememiz gerekir, sizin genel sağlık durumunuzu bilmemiz gerekir. Buna istinaden ihtiyacınız olan doğru tedaviyi size aktarmamız gerekir. Klinik muayene olmadan maalesef net bir cevap vermek mümkün değil.

 5. Yasemin dedi ki:

  Merhbalar annem çeşitli sebepler ve maddiyatsizliktan bu güne kadar diş kaybı yaşadı ve şu an da sadece 2-3 dişi var , hangi tedavi kendisine en uygundur ?

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Yasemin Hanım, eğer kemik yapısı uygunsa 4-6 implant üzeri porselen diş kaplaması ile tüm dişlerine kavuşabilir.

 6. Tarık Kılıç dedi ki:

  Merhaba.. üst sol arka 4 adet sabit protezim var.. dişler kanal tedavili ve kesilmiş.. sadece protezimin mine kısmı yıprandı ve metal kısım ortaya çıktı.. yenisini yaptırmak ne kadar zaman alır ve ortalama fiyat nedir.. teşekkürler..

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Tarık Bey,
   Kaplama Diş tedavileri ortalama 1 haftada 2-3 prova ile yapılabilmektedir.

 7. Beyza dedi ki:

  Merhaba benim dişlerimin hiç kökleri yok kaplama yaptırmak istiyorum bir sorun olur mu yaptırabilir miyim

  1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

   Merahbalar Beyza Hanım, Dişlerinizin durumuna ve köklerinizin durumuna bakılması lazım. Eğer kökleri sağlamsa üzeri dolgu ile tamamlanıp kaplama yapılabilmektedir. Fakat net bir bilgi alabilmek için klinik muayenesi gerekmektedir.

   1. Hikmet dedi ki:

    Merhaba benim dişlerim 4 tanesi kaplama fakat dislerim cok agriyor ipilant yaptirmak istiryorum ne kadar tutar. Yedi tane dişim eksin kaplamanin altindaki dislerim erimiş

    1. Dt. Muhyettin Yılmaz dedi ki:

     Merhabalar Hikmet Bey,
     Öncelikle geçmiş olsun. kaplama olan dişlerinizin öncelikle çıkarılıp altında kalan dişleriniz ile ilgili durumun belirlenmesi gerekir. Bunun neticesinde eğer dişler uygunsa gerek kanal tedavisi ile gerekirse dişlerin tekrar fiber post ile büyültülerek kesimlerin düzeltilmesiyle olsun mevcut dişlerinizin kurtarılması için gerekli işlemler olabilir. Bununla beraber implant planlaması yapılabilmesi için çene kemiğinizin durumu, kemik yoğunluğunuz, çekim yapılmış dişleriniz varsa o bölgelerdeki kemik oluşumları incelenip buna istinaden bir planlama oluşturulması gerekir. Doğru bir tedavi planı oluşturulabilmesi için ise klinik muayenesi gerekmektedir. Dilerseniz 0544 620 10 20 numaralı telefonumuzdan ücretsiz muayene randevusu oluşturabillirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. Bahar dedi ki:

  Merhaba alt cenede sag tarafta 2 tane kok disim cekilde ve bosluk var ayni sekilde alt cene sol tarafta birtane kok disim cekildk bosluk var ve kopru yada sabit protez yaptirmak istiyorum.fiyat ogrenebilirmiyim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Bahar Hanım,
   Fiyat ve Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 ve 0850 303 74 74 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

 9. Özlem Duman Orakçı dedi ki:

  Üst çene hareketli protez fiyatı alabilir miyim

  1. Akvadent dedi ki:

   Fiyat ve Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 ve 0850 303 74 74 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

 10. Koray dedi ki:

  merhaba anneme diş yaptırmak istiyorum kendine ait hiç dişi yok komple alt üst çene için olacak ve tak çıkar değilde sabit diş istiyorum tahmini fiyat bilgisi verir misiniz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Koray Bey,
   Çene kemiğini ve kemik yoğunluğunu görmeden maalesef bir fiyat paylaşmak için planlama oluşturulamamakta. Muayenemiz ve panoramik röntgen çekimimiz ücretsizdir. Dilerseniz 0544 620 10 20 / 0850 303 74 74 numaralı telefonlardan bizimle irtibat kurabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

 11. Emrah dedi ki:

  Merhabalar benim sag alt ve sag ust kok dislerimi cektirmistim.birde sag alt dis cektirmeden kendiliginden curudu ve kirik oldu discige sordum cerrahilik demisti yilllar once bide sol alt diste cektirdim yani toplam 3 kok dis yok simdide sol ust disimde dolgu vardi dis kirildi hava aldigi zaman agri yapiyor muhtemelen cekilecek yani toplam 4 kok dis taktirmam gerekiyor bunlar icin fiyat ogrenebilirmiyim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Emrah Bey,
   Cerrahi diş çekimleri Klinik muayenesine istinaden yapılacak işleme göre fiyatlandırma yapılır. Bazı durumlarda dişler çene kemiğinin içinde kalabiliyor, yada diş etinin altında kalabiliyor. Bu tarz durumlarda ekstra cerrahi işlemler olduğu için normal diş çekiminden biraz daha fazla ücret yansıtılabilmektedir. Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 12. Baki dedi ki:

  Ben fiyat öğrenmek isterim sadece

 13. Ali dedi ki:

  Merhaba. Dişlerimin hepsinde çürük var. Tamamını çektirip protez diş yaptırmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Ali Bey,
   Dişlerinizde çürük var diye çektirip implant yapmak, arabanızın lastiği patladığı için lastikleri sıfırı ile değiştirmeye benzetebiliriz. 🙂 Eğer ki dişleriniz de çürük varsa dolgu tedavisi öneririz, ilerlemiş ise kanal tedavisi olabilir, diş etleriniz de problem varsa diş eti tedavisi öneriririz. Unutmayınız ki hiç bir diş kendi dişiniz kadar doğal, fonksiyonel değildir. Eğer koruyucu tedaviler ile tedavinizi sağlayamazsak en son aşama olarak düşünürüz.

  2. Ümit dedi ki:

   Mrb dislerimi fircalamadigim umursamadigim icinbutun dislerim curumus ve yan kisilmarda dis kalmamis protez dis yaptirmak istiyorum yardimci olurmusunuz

   1. Akvadent dedi ki:

    Merhabalar Ümit Bey, Tabiki detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 14. Hamdi dedi ki:

  Her iki çenenin tüm dişlerine implant yapılabilir mi? böyle bir durumda en iyi çözüm nedir? (fiyatı düşünmeden)

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Hamdi Bey, Bu bahsettiğiniz tedaviyi yapılabiliyor. Aynı gün içerisinde çene kemiğiniz uygun ise implantlarınızı yapıp geçici dişlerinizi takabiliyoruz. Kliniğimiz uluslararası standartlarda en üst seviyede teknolojiye sahip olduğu için tüm tedavilerde en hızlı ve en doğru tedaviyi uygulayabiliyoruz. Bunun için klinik muayenesi gerekmektedir.

 15. Liliane dedi ki:

  Ben üst sabit protez değerini bilmek istiyorum (Ben zaten bir mobil protez var) ve ben alt protez istiyorum (Ben 10 alt diş var)

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Liliane, tam olarak ihtiyacınız olan tedaviyi anlayamadım. Kliniğimizde Türkçe, İngilizce, Farsça, Fransızca, Arapça bilen çalışanlarımız olduğu için bu dillerde size destek verebiliriz. 0544 620 1020 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

 16. Ahmet dedi ki:

  Merhaba dişlerimin çoğu üst ve alt kırık var yamuk var ve çürükler var nasıl tedavi uygulayabiliriz

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Ahmet Bey, Dişlerinizin çoğunda bu tarz problemler varsa tüm dişlerinizdeki çürükler temizlenir kanal tedavisi gereken dişleriniz varsa kanal tedavisi yapılabilir en sonunda da gülüş estetiği için kaplama yapılabilir. Böylelikle hem ileri dönük olarak dişlerinizin çürümesini durdurmuş olursunuz hemde estetik bir gülüşe sahip olmuş olursunuz. Detaylı bilgi için 05446201020 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

 17. Engin dedi ki:

  16üst çene 7alt çene sabit protez ücreti nedir

 18. Kemal inan dedi ki:

  Üst var alt ön sekiz benim sağ ve sol alt arkalar için yaptırmak istiyorum ücreti nekadar ?

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Kemal Bey,
   Tam olarak ne yaptırmak istediğini belirtirseniz sizlere yardımcı olmak isterim. 0544 620 10 20 numaralı hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  2. Görkem dedi ki:

   Üst ön dişlerimden 5inde yarı kırık ve çürüme var nasıl bi tedavi uygulanır

   1. Akvadent dedi ki:

    Merhabalar Efendim,
    Kırık dişlerinizin durumu görülmeli öncelikle akabinde dişleriniz dolgu ile büyütülebilir. Çürük olan dişlerinizin durumuna göre dolgu yada kanal tedavisi yapılabilir.

  3. Hüseyin dedi ki:

   Benim dişlerim zamaninda %90ı rahatszliktan dolayı çekildi
   Hemen hemen 8 9 tane diş kaldi ve ustune hareketli protez yapıldı ama o kalan ana dişlerde çürüdü ve sık sık 2 3 ayda bir siddetli sekilde ağrıma oluyor
   Ne yapmam gerekir
   Komple damak mı yaptrmam gerek yada bikac implant takıp üstüne kaplamami yapılır
   Çünkü bağlantı olacak dişler yok ağzımda

   1. Akvadent dedi ki:

    Merhabalar Hüseyin Bey, Ball Ataşmanlı dediğimiz iki implant üzerine hareketli protez yapılabilir. kemik durumunuz müsait ise 4 implant üzerine all on four implant yada 6 implant üzerine porselen diş yapılabilir. Detaylı bilgi için 0544 620 10 20 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 19. Ufuk dedi ki:

  7 adet değişik bölgelerde diş kaybı mevcut çekimi yapıldı yeni protez dş yaptırmak istiyorum uygun maliyetli olsun diye nasıl bir çözüm önerirsiniz?

  1. Akvadent dedi ki:

   Damak Protez diş en uygun fiyatlı yapılabilecek protez diş tedavisidir.

 20. Şenol akbay dedi ki:

  Üst dişlerim sallanıyor doktora gittigimde çekilmesi gerekdigi söylendi ve dişlerimi çektiriyorum takma diş yaptırmak istiyorum ama ağız içinde oynamasını konuşurken gülerken acaba çıkarmı diye düşünmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Şenol Bey,
   Öncelikle geçmiş olsun. Eğer çene kemiğiniz müsaitse 2 adet implant ile takma çıkarma protez yapılabilmektedir.
   0544 620 10 20 veya 0850 303 7474 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz detaylı bilgi için.

 21. Murat Aksoy dedi ki:

  Selamlar. Üst Dişlerim hepsi tamam ve sağlam alt dişlerim sağda tek azı dişim kırık sol tarafta 3 azı dişimde kaplama var 2 azı dişim çekilmiş bunlar için nasıl bir çözüm yapabiliriz kaplamam 10 yılı aştı şimdi pek rahat değil iyi çalışmalar dilerim..

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Murat Bey, kaplamalarınızın durumunu öncelikle panoramik röntgen ve klinik muayene ile değerlendirmemiz gerekmektedir. Eksik dişleriniz için klinik muayene sonrası çene cerrahisi uzmanımız tarafından planlama oluşturulması gerekmektedir. Dilerseniz 054 620 1020 numaralı hattımızdan ücretsiz muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

 22. Engin dedi ki:

  Üst çene 14 dış sabit protez yapistirmali dış var eski prtoz sökülüp yenisi yapılacak ücret nedir

 23. Gamze Sunk dedi ki:

  Merhaba ön de iki disimi cektirecegim ve kaplama yada protez ıstiyorum fiyat nedir iki dis icin

  1. Akvadent dedi ki:

   Merhabalar Gamze Hanım, 0544 620 10 20 numaralı whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×
Bilgi Al

Bilgi Alın

Whatsapp

Whatsapp