Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Porselen Kaplama

Porselen kaplama, eskiden beri geleneksel olarak kullanılan metal materyali ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu uygulama sayesinde, diş üzerine gelen kuvvetlerle dişlere destek olmak ve çiğneme zorluğunu ortadan kalkar.

Tarih13 Mayıs 2024 15:12

Dişlerde meydana gelen çürümeler ve bu çürümelerin tedavi edilmesinde kullanılan porselen kaplama ile dişlerin ağızda daha uzun süre kalması sağlanır. Bu dişlerin yapılmasının temel amacı, dişlerin ağızda daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak ve diş eksikliğini gidererek çiğneme mukavemetini desteklemektir.

Geleneksel olarak kullanılan metal porselen kaplama, güçsüzleşen diş dokusunu destekleyerek ağız içi hareketlerin daha sağlıklı yapılmasını sağlayabilmektir.

porselen diş kaplama

Estetik görünüm açısından da herhangi bir problem yaratmayan porselen kaplama, gelişmiş teknoloji sayesinde daha modern ve estetik diş yapısına ulaşmak isteyenler için farklı seçenekler geliştirilerek uygulanmaktadır. Zirkon diş bunlardan biri olup günümüzde en çok tercih edilen diş seçenekleri arasında görülmektedir.

Zirkon diş

Zirkon diş kaplama

Daha estetik görünüme sahip olmak isteyen hastalar tarafından daha çok tercih edilen zirkon kaplama, porselen diş kaplama seçenekleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Yaprak Porselen

Yaprak porselen, dişlerin dudak kısmında kalan ve yanak kısmında kalan yüzeyleri duruma göre aşındırılarak veya aşındırılmadan uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sigara, çay ve kahve lekesinden dolayı dişleri sararan kişiler, estetik görünüm isteyen hastalar için ideal bir yöntemdir.

Lamine diş

Yaprak porselende olduğu gibi dişlerin ön yüzeyi aşındırılarak uygulanan lamine diş, estetik görünüme ulaşmak isteyen hastaların tercih ettikleri porselen kaplama tedavilerinden biridir.

 

Akvadent ile en güzel gülüşlere sahip olun

Beylikdüzü’nde hizmet veren Akvadent Özel Ağız ve Diş Poliklinikliği, diş sorunu yaşayan hastalarına en iyi şekilde yardımcı olarak dişlerinin normal ve doğal görünümüne ulaşmasında yardımcı olmaktadır.

İstanbul porselen kaplama hizmetlerinde sunmuş olduğumuz başarılarımız sayesinde yurtiçi ve yurtdışından gelen hastalarımız, beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmekte ve yaşadıkları sorunlardan kısa sürede kurtulmaktadır. Porselen kaplama hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaramızdan polikliniğimize ulaşabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp