Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası - Beylikdüzü /İstanbul
0850 303 74 74
endefr

Diş Hastanesi Bölümleri Hangileridir?

Tarih15 Kasım 2019 19:50

Dişlerinizde yaşadığınız problemler için özel veya resmi diş hastanesi ne gidebilirsiniz. Devlet hastanesine gitmek isterseniz önceden randevu almak zorundasınız. İşleminizin özelliğine göre ileri tarihlere randevu alabiliyorsunuz. Üniversitelerin diş bölümlerinde de uygun fiyatla işlemlerinizi yaptırabilmenize rağmen, hem sıra bulamıyorsunuz hem de öğrencilere dişlerinizi teslim etmek zorunda kalıyorsunuz.

 

Özel ve tam teşekküllü diş hastanesi görevini yapan bir diş kliniğine gitmeniz daha avantajlıdır. Böylece daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda kendinizi uzman ellere teslim etmiş olursunuz.

 

 Diş Hastanesi’nde Hangi Bölümler Bulunuyor?

 

Ağız ve Çene Cerrahisi; Ağzınızın içinde bulunan dişler, çene kemikleri, kaslar ve dokularla ilgili her türlü işlem bu bölümde yapılır. Güzel bir gülüşe ve ağzınızda inci gibi sıralı dişlere sahip olmak istiyorsanız, bu bölümü tercih edebilirsiniz.

 

Diş eti gibi yumuşak dokuda oluşan iltihap, kist, yara veya kaza sonrası oluşan yarıkların tedavisini yapıyorlar.

 

Diş ve çene cerrahisi olarak da; normal veya cerrahi yolla diş çekimi, gömülü dişlerin tespiti ve alınması, dental implantlar, çene çıkmalarını, kırıklarını ve eklemlerinin tedavisi, diş çürüklerinin tedavisi ve protez işlemlerini yapıyorlar.

 

Ortodonti

Çocuğunuzun veya sizin dişlerinizde veya çene yapınızda bozukluk varsa diş hastanesi bölümlerinden Ortodontiye gitmelisiniz. Bu bölümde, konum bozukluğuna sahip diş ve çene yapısı tespit edilir. Erken dönemde giderseniz durdurulması, ileriki yaşlarda giderseniz ilerlemesini önleme işlemlerini yaparlar. Genellikle dişlere diş teli taktıklarından, toplumda diş teli bölümü olarak bilinirler.

 

Dişleriniz sıralı dizilmiyorsa, birbirine baskı yapıyorsa, ağzınızı kapatmakta ve konuşmakta zorluk yaşıyorsanız, konuştuğunuzda çirkin bir görüntü oluşuyorsa, Ortodonti’ye gitmelisiniz.

 

 Implant

Konuşma ve çiğneme yetinizde zorlanacak kadar diş kaybı yaşadığınızda artık implant vakti gelmiştir. Kaybolan her dişiniz için bu yöntemle yapay diş taktırabilirsiniz. Bu uygulama cerrahi bir işlem gerektirdiği için deneyimli bir diş hekimi kadar, steril ortam da önemlidir. Her diş için çenenize bir vida yerleştiriyorlar. Vücut sadece titanyumu kabul ettiği için vidalar titanyumdan yapılıyor. Vidaların kaynaması için 3 ile 6 ay arasında beklemeniz gerekiyor. Bu arada çene ve diş yapınıza uygun porselen yapay dişler üretiliyor. Dişlerin takılması hızlı ve lokal anesteziyle yapılması nedeniyle ağrı veya sızı hissetmiyorsunuz.

 

Gülüş Tasarımı

Devamlı insanlar arasındaysanız ve mesleğiniz gereği sürekli insanlarla iletişim halindeyseniz ağız yapınız ve dişleriniz önem arz ediyor. Güzel bir gülüşe ve çene yapısına sahip olmak istiyorsanız, beylikdüzü diş hastanesi gülüş tasarımı bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 

Zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirmeleri gibi tekniklerle güzel dişlere ve görünüşe sahip olabilirsiniz.

 

Öncelikli olarak diş muayeniz yapılıyor. Diş ve diş eti problemleriniz varsa onlar tedavi ediliyor. Daha sonra, dişlerdeki sarılıklar, çatlaklar ve düzensizlikler gideriliyor. Estetik açıdan dişlerinizin güzel görünmesini istiyorsanız dişlerinizi zirkon kaplatabilirsiniz. Zirkonyum beyaz görünümlü olduğu bembeyaz dişlerinizle rahatlıkla konuşup, gülümseyebilirsiniz.

4/5 - (4 votes)
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Arayın

0850 303 74 74

Bilgi Alın

×

    Bilgi Al

    Bilgi Alın

    Whatsapp

    Whatsapp