fbpx
Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No:1D Skyport Gülyapı Binası – Beylikdüzü / İSTANBUL
ende

Diş Hastanesi Bölümleri Hangileridir?

Diş Hastanesi Bölümleri Hangileridir?
08.06.2019

Dişlerinizde yaşadığınız problemler için özel veya resmi diş hastanesi ne gidebilirsiniz. Devlet hastanesine gitmek isterseniz önceden randevu almak zorundasınız. İşleminizin özelliğine göre ileri tarihlere randevu alabiliyorsunuz. Üniversitelerin diş bölümlerinde de uygun fiyatla işlemlerinizi yaptırabilmenize rağmen, hem sıra bulamıyorsunuz hem de öğrencilere dişlerinizi teslim etmek zorunda kalıyorsunuz.

 

Özel ve tam teşekküllü diş hastanesi görevini yapan bir diş kliniğine gitmeniz daha avantajlıdır. Böylece daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda kendinizi uzman ellere teslim etmiş olursunuz.

 

 Diş Hastanesi’nde Hangi Bölümler Bulunuyor?

 

Ağız ve Çene Cerrahisi; Ağzınızın içinde bulunan dişler, çene kemikleri, kaslar ve dokularla ilgili her türlü işlem bu bölümde yapılır. Güzel bir gülüşe ve ağzınızda inci gibi sıralı dişlere sahip olmak istiyorsanız, bu bölümü tercih edebilirsiniz.

 

Diş eti gibi yumuşak dokuda oluşan iltihap, kist, yara veya kaza sonrası oluşan yarıkların tedavisini yapıyorlar.

 

Diş ve çene cerrahisi olarak da; normal veya cerrahi yolla diş çekimi, gömülü dişlerin tespiti ve alınması, dental implantlar, çene çıkmalarını, kırıklarını ve eklemlerinin tedavisi, diş çürüklerinin tedavisi ve protez işlemlerini yapıyorlar.

 

Ortodonti

Çocuğunuzun veya sizin dişlerinizde veya çene yapınızda bozukluk varsa diş hastanesi bölümlerinden Ortodontiye gitmelisiniz. Bu bölümde, konum bozukluğuna sahip diş ve çene yapısı tespit edilir. Erken dönemde giderseniz durdurulması, ileriki yaşlarda giderseniz ilerlemesini önleme işlemlerini yaparlar. Genellikle dişlere diş teli taktıklarından, toplumda diş teli bölümü olarak bilinirler.

 

Dişleriniz sıralı dizilmiyorsa, birbirine baskı yapıyorsa, ağzınızı kapatmakta ve konuşmakta zorluk yaşıyorsanız, konuştuğunuzda çirkin bir görüntü oluşuyorsa, Ortodonti’ye gitmelisiniz.

 

 Implant

Konuşma ve çiğneme yetinizde zorlanacak kadar diş kaybı yaşadığınızda artık implant vakti gelmiştir. Kaybolan her dişiniz için bu yöntemle yapay diş taktırabilirsiniz. Bu uygulama cerrahi bir işlem gerektirdiği için deneyimli bir diş hekimi kadar, steril ortam da önemlidir. Her diş için çenenize bir vida yerleştiriyorlar. Vücut sadece titanyumu kabul ettiği için vidalar titanyumdan yapılıyor. Vidaların kaynaması için 3 ile 6 ay arasında beklemeniz gerekiyor. Bu arada çene ve diş yapınıza uygun porselen yapay dişler üretiliyor. Dişlerin takılması hızlı ve lokal anesteziyle yapılması nedeniyle ağrı veya sızı hissetmiyorsunuz.

 

Gülüş Tasarımı

Devamlı insanlar arasındaysanız ve mesleğiniz gereği sürekli insanlarla iletişim halindeyseniz ağız yapınız ve dişleriniz önem arz ediyor. Güzel bir gülüşe ve çene yapısına sahip olmak istiyorsanız, beylikdüzü diş hastanesi gülüş tasarımı bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 

Zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirmeleri gibi tekniklerle güzel dişlere ve görünüşe sahip olabilirsiniz.

 

Öncelikli olarak diş muayeniz yapılıyor. Diş ve diş eti problemleriniz varsa onlar tedavi ediliyor. Daha sonra, dişlerdeki sarılıklar, çatlaklar ve düzensizlikler gideriliyor. Estetik açıdan dişlerinizin güzel görünmesini istiyorsanız dişlerinizi zirkon kaplatabilirsiniz. Zirkonyum beyaz görünümlü olduğu bembeyaz dişlerinizle rahatlıkla konuşup, gülümseyebilirsiniz.

4/5 - (4 votes)

Dt. Muhyettin Yılmaz

Dt. Muhyettin Yılmaz, Diş Hekimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Muhyettin Yılmaz, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Randevu Oluştur

Akvadent İletişim Tel Hattı

Akvadent Whatsapp Hattı

Akvadent Randevu